شکا
Farsi | English | Russian | Arabic

اگر می‌ خواهید یک رژیم کم کالری بگیرید، مصرف آجیل می‌‌تواند به کاهش وزن شما کمک کند. کره بادام زمینی،‌ پروتئین بیشتری نسبت به سایر آجیل‌‌ها دارد...


بادام زمینی و کره بادام‌زمینی از آن دسته خوراکیهای پرطرفدار و خوش طعمی محسوب می‌شود که براحتی می‌تواند انرژی روزانه فرد را تامین کند. بادام زمینی از مواد بسیار مغذی است کره بادام زمینی سرشار از مواد مغذی و بسیار لذیذ است که مصرف آن برای درمان بیماریها، زیبایی، سلامتی بسیار مفید است و همچنین مصرف بادام زمینی در دوران بارداری خواصی را بهمراه دارد و یکی از خوراکیها و میان وعده‌های مناسب برای کاهش وزن می‌باشد.


کره بادام زمینی و پسته بسیار لذیذ
کره بادام زمینی و پسته بسیار لذیذ
 


بادام زمینی طعم و ارزش غذایی مانند گردو و بادام دارد. بادام‌زمینی نیز بسیار مغذی است. آنها شامل بسیاری از مواد مغذی ضروری و منبع عالی از منگنز، نیاسین و غیره هستند. کره بادام‌زمینی نیز حاوی چربی و کالری بسیار بالایی است (حدود ۹۰ کالری و ۱۶ گرم چربی در هر ۲ قاشق غذاخوری).


خبر خوب این است که با خوردن دو قاشق کره بادام‌زمینی علاوه بر دریافت ۱۹۰ کالری، مقدار بسیاری زیادی مواد مغذی نیز دریافت می‌کنید. مغزها و کره‌های آنها منبع بسیار خوبی برای پروتئین، فیبر، ویتامینها، مواد معدنی و مواد شیمیایی گیاهی هستند.


خواص کره بادام زمینی

بادام زمینیها عمدتا بطور عمده از سرطان، بیماریهای قلبی، بیماریهای عصبی و یا هر نوع‌ قارچ ویروسی جلوگیری می‌کند و تولید اکسید نیتریک در بدن را افزایش می‌دهد.


ایجاد احساس سیری

اسید چرب تک‌ زنجیره و پروتئینِ موجود در کره بادام زمینی سبب ایجاد احساس سیری می‌شود. مصرف کره بادام زمینی همراه با نان تست یا بدون آن بعنوان صبحانه‌، برای ناهار یا به‌‌همراه سیب بعنوان میان‌وعده می‌تواند باعث جلوگیری از پرخوری شما می‌شود. اما همیشه در مصرف کره بادام زمینی میانه‌روی کنید. بهترین مقدار مصرف کره بادام‌زمینی دو قاشق غذاخوری است.


تقویت انرژی

پروتئین، فیبر و اسیدهای چربِ موجود در کره بادام‌زمینی کمک می‌کنند تا انرژی لازم را از شروع روز تا نیمه‌ی شب حفظ کنید. همچنین در پایدار نگه داشتن قندخون مؤثرند و از افت ناگهانی آن جلوگیری می‌کنند.


کاهش وزن

اگر می‌خواهید یک رژیم کم کالری بگیرید، مصرف آجیل می‌تواند بکاهش وزن شما کمک کند. کره بادام زمینی،‌ پروتئین بیشتری نسبت بسایر آجیلها دارد و این مقدار در دو قاشق غذاخوری چیزی در حدود هشت گرم است.


همچنین بدلیل داشتن چربی و فیبر بالا می‌تواند بعنوان میان‌وعده، برای مدت طولانیتری شما را سیر نگه دارد. درنتیجه میزان کالری دریافتی درطول روز کاهش پیدا می‌کند. مصرف ۲۰۰ کالری از کره بادام زمینی در مقایسه با مصرف ۲۰۰ کالری نان پرتزل ‌(pretzels)، بیشتر قادر بسیر نگه داشتن شماست.


اگر بدنبال یک رژیم چاقی سریع هستید، بشما مصرف کره بادام زمینی را پیشنهاد می‌کنیم. چربی کاهش یافته‌ی کره بادام زمینیِ فرآوری‌شده معمولا قند را بالا می‌برد. همچنین از مصرف کره بادام زمینی که در فهرست ترکیبات آن از روغن هیدروژنه (چربی ترانس) استفاده شده است خودداری کنید، زیرا سبب گرفتگی عروق می‌شود.


این مواد در هر قاشق غذاخوری صد کالری انرژی دارند و نمی‌توان مقدار زیادی از آنها را مصرف کرد. همچنین کره بادام زمینی دارای شکر اضافی است تا طعم بهتری داشته باشد. ترکیب قند و چربی، ذخیره‌سازی چربی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.


حفظ سلامت ماهیچه و اعصاب

منیزیم یکی از مواد معدنی ضروری است که عملکرد بیش‌ از سیصد فعالیت بیوشیمیایی بدن را تقویت می‌کند. کره بادام زمینی سرشار از منیزیم است و این میزان درحدود دوازده درصد از منیزیم مورد نیاز بدن در هر وعده‌ی مصرفی است. این موضوع به‌این معناست که کره بادام زمینی می‌تواند به‌تنظیم دمای بدن، سمزدایی بدن، تولید انرژی، استحکام استخوان و دندان و حفظ سلامت دستگاه عصبی کمک کند.


علت ایجاد التهاب

کره‌بادام زمینی سرشار از چربی امگا شش است که تولید واسطه‌های التهابی را تحریک می‌کند. بادام زمینی فاقد چربی امگاسه  است که بطور طبیعی با التهاب مقابله می‌کند. بنابراین مطمئن شوید که رژیم غذایی شما سرشار از چربی امگاسه باشد.


افزایش آرامش و خونسردی

مصرف کره بادام زمینی در افزایش آرامش و افزایش خونسردی مؤثر است و کمک می‌کند تا بر استرستان غلبه کنید بهمین دلیل به ورزشکاران توصیه می‌شود تا از کره بادام‌زمینی استفاده کنند. همچنین می‌تواند به‌بهبود سیستم ایمنی بدن کمک کند.


حساسیت به بادام زمینی

مصرف کره بادام زمینی در زمان بارداری کمک می‌کند تا احتمال حساسیت کودک به‌بادام زمینی کاهش پیدا کند. اگر خودتان به بادام زمینی حساسیت ندارید، مصرف یک قاشق غذاخوری از کره بادام زمینی می‌تواند حساسیت غذایی را از بین ببرد.


نکاتی برای خرید کره بادام زمینی

هنگام خرید کره بادام‌زمینی بدنبال محصولات طبیعی که چربی یا شکر افزوده ندارند یا مقدار آن بسیار کم است باشید. برخی شرکتها روغنهای هیدروژنه بخشی نیز بنوع معمول کره بادام‌زمینی اضافه می‌کنند و بسته بمقداری که افزوده می‌شود، ممکن است چربیهای ترنس نیز در آن وجود داشته باشند.


هشدارهایی پیرامون مصرف بادام زمینی

با وجود تمامی فواید یاد شده، بادام‌ زمینی جزء مواد غذایی آلرژی‌زا (حساسیت‌زا) است. حساسیت به بادام‌زمینی می‌تواند شدید باشد، طوری که مصرف مقدار کمی از‌ آن می‌تواند بشوک آنافیلاکسی منجر شود. در نتیجه افراد مبتلا به آلرژی باید از مصرف هرگونه غذای حاوی بادام‌زمینی خودداری کنند، حتی خوردن کره بادام‌زمینی هم‌ بدلیل داشتن ذرات پروتئین درست نیست.


بنابراین در دو سال اول زندگی نباید از بادام زمینی و فرآورده‌های آن برای تأمین انرژی کودک استفاده کرد، ولی بعد از آن در صورت نداشتن حساسیت، می‌توان آنرا در برنامه غذایی گنجاند.


از سوی دیگر، گاهی پزشک به افرادی که مستعد ابتلا به سنگ کلیه و مثانه هستند، توصیه می‌کند از خوردن مواد غذایی حاوی اگزالاتها از جمله بادام زمینی و کره‌‌ی آن خودداری کنند، زیرا این ترکیبات احتمال بروز این سنگها را بالا می‌برند. یادتان نرود که کره بادام‌زمینی طبیعی را می‌توان برای یک یا دو هفته در هوای آزاد و دو ماه در یخچال‌ نگه داشت.


کره، خمیر، کرم پسته طعم متفاوت و قابلیت‌های خاص

کَره پسته نیز همانند پسته دارای خواص فراوان و مثال زدنی است که می‌تواند بعنوان یک انرژی زا سالم و قوی استفاده شود. کره پسته جزء آن دسته از خوراکیهایی محسوب می‌شود که بعضا میتوان آن را براحتی تهیه کرده و استفاده نمود.


کره پسته و خواص آن

کره پسته محصول غذایی است که از حاصل آسیاب و برشته کردن پسته خام بهمراه شکر و همچنین اضافه‌کردن برخی طعم دهنده‌ها مانند هل تولید می‌شود، معمولا برای تهیه کره پسته از ترکیب هشتاد درصد مغز پسته دهان بسته و بیست درصد شکر و وانیل استفاده می‌کنند.


دلیل انتخاب پسته دهان بسته این است که این نوع پسته از نظر سلامت بهترین نوع آن است. اصطلاح کره به این محصول به این دلیل اطلاق می‌شود، زیرا در طی فرایند تولید، روغن پسته از آن جدا نمی‌شود و چربی محصول کاملا در آن باقی می‌مانند و باعث خمیری‌شدن کره می‌شود. همچنین قابل توجه است که بدانید روغن و چربی پسته کاملا فاقد کلسترول است.


کره بادام زمینی و پسته بسیار لذیذ
نکره بادام زمینی و پسته بسیار لذیذ
 


خواص کره پسته

فواید کره پسته شامل قلب سالم، کنترل وزن، حفاظت در برابر دیابت و بهبود گوارش است. ویتامینها، چربیهای مفید و پروتئینی که در پسته وجود دارد بسیار برای بدن مفید هستند. در این کره مقدار زیادی فسفر و آهن وجود دارد که برای افزایش حافظه و ضریب هوشی مناسب هستند.


کره پسته موارد مصرف و خواص بسیاری دارد. پسته حاوی مقادیر قابل توجهی اسید آمینه آرژینین است که در ترشح هورمون رشد موثر است و علاوه بر آن در غده پانکراس نیز آزاد شدن هورمون انسلین را بهمراه دارد. بهمین جهت پسته در بهبود رشد کودکان و و رفع کم‌خونی بسیار موثر است. پسته دارای ویتامینهای A , B3 , B1 , پتاسیم، کلسیم، فسفر و آهن است.


پسته دارای خواص پروبیوتیک است که رشد و فعالیت باکتریهای سودمند دستگاه گوارش را افزایش می‌دهد. کره پسته بدلیل داشتن درصد بالای پسته در خود تمام خواص پسته را دارا است و ارزش غذایی ویژه‌ای دارد. کره پسته محصول غذایی خمیری شکل است که از مغز پسته برشته و آسیاب شده همراه با شکر یا شیرین کننده‌های طبیعی مانند عسل و شهد بدست می‌آید. این محصول براحتی می‌تواند در دمای اتاق نگهداری شود و نیازی به فریز کردن ندارد.


کره پسته می‌تواند در صبحانه و عصرانه مورد استفاده کودکان و سالمندان قرار گیرد. این محصول منبع خوب چربی از نوع غیر اشباع و پروتئین است. اصطلاح کره پسته به این دلیل انتخاب شده است که روغن پسته در فرایند تولید جدا نمی‌شود و چربی محصول صد درصد از مغز پسته و فاقد کلسترول است.


کره پسته بدلیل مقادیر بالای فسفر و آهن جهت افزایش حافظه و ضریب هوشی مناسب است. همچنین برای ورزشکاران و بزرگسالان غذایی مقوی، کم حجم، سریع‌الجذب و مفید است. چون در تولید این محصول هیچگونه فرایند شیمیایی و حرارتی بکار نمی‌رود خواص پسته نیز حفظ گردیده است.


کره پسته بسته بسلیقه می‌تواند موارد مصرفی مشابه شکلات داشته باشد از جمله: مصرف با نان به‌تنهایی بعنوان صبحانه کامل، همراه صبحانه و عصرانه، بعنوان کرم بین دو بیسکوییت، برای تزیین بستنی و کیک که موجب زیبایی و افزایش ارزش غذایی آنها می‌شود.


تفاوت کره، کرم و خمیر پسته

طعم متفاوت و قابلیتهای خاص آن موجب کاربردهای متنوع در صنایع مختلف از جمله شیرینی‌پزی، آشپزی، شکلات‌سازی و صنایع لبنی شده است. سه عنوان کره، کرم و خمیر پسته در مورد فرآورده‌ای استفاده می‌شوند که از پسته بدست می‌آیند.


نوحا


اما قابل‌ گفتنی است که این سه محصول هیچ تفاوت خاصی با یکدیگر ندارند و تنها تفاوت آنها در میزان درصد مغز پسته یا بعبارت‌ دیگر غلظت آنها می‌باشد. خواص کره، کرم و خمیر پسته قابل‌توجه و زیاد می‌باشد و برای تمامی کودکان، افراد مسن، ورزشکاران و زنان باردار مفید است، بعلاوه رنگ حیرت‌انگیز موجود در این محصول سبب باز شدن اشتها هر کاربری می‌شود.


شکا یک سامانه دایرکتوری و فروشگاه اینترنتی است که در زمینه‌‌های شیرینیهای سنتی، چای ارگانیک، زعفران، عسل طبیعی و ارگانیک، فرآورده‌های کنجدی و خرمایی، محصولات گیاهی و بدون‌قند یا رژیمی ایرانی بصورت تخصصی در جهت خرید مستقیم کاربران فعالیت می‌کند و هدفش حمایت از تولید‌کنندگان و محصولات ایرانی همچنین آشنایی کاربران از تولیدات و محصولات ایرانی است.

شُکا نظرات، پیشنهادات و انتقادات سازنده شما را صمیمانه ارج نهاده و به آن به‌عنوان مرجعی مهم و قابل اعتماد می‌نگرد. بهبود امور و داشتن جامعه‌ای سالم آرزوی ما و نظرات شما یاری‌گر ما در ارائه‌ی هر چه بهتر خدمات است از این‌رو مشتاقانه منتظر ارسال ایده‌ها، پیشنهادات شما عزیزان هستیم. کلیه کاربران محترم سایت می‌توانند نظرات خود را از روند فروش, پاسخگویی, کیفیت محصول و... با شُکا در میان بگذارند.


 حمایت از تولید‌ داخلی و معرفی محصولات ایرانی با نشان ایرانی یکی از مهم‌ترین راه‌های رونق تولید ملی است 

 فروشگاه اینترنتی شکا پل ارتباطی مطمئن تولید‌کننده و مصرف‌کننده ایرانی 

 روابط عمومی سایت جامع فروشگاهی شکا 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال نمایید:


        instagram  

با خبر شدن از جدیدترین محصولات با عضویت در خبرنامه

برای اطلاع از جشنواره تخفیفات شکا ، جدیدترین محصولات و طرح های ویژه فروش در خبرنامه فروشگاه شکا عضو شوید.

 حمایت از محصولات ایرانی
سال رونق تولید
هدف از تاسیس فروشگاه اینترنتی حذف واسطه ها و دلالان و کارکرد آن بصورت خدمات کاملا الکترنیکی در صنعت وب و فناوری دیجیتال و اطلاعات به تولیدکنندگان و کاربران و معرفی و فروش محصولات تولید‌کنندگان ایرانی است. ایجاد فرهنگ سازی و حمایت از تولید ملی در جهت یک حرکت جمعی ، اراده ملی و نهضتی همگانی از اهداف این مرکز می‌باشد. شعار ما هر جا قصد خرید داریم کالا و محصولات ایرانی را انتخاب کنیم .