شکا
Farsi | English | Russian | Arabic

یکی از خواص و فایده‌‌های مهم نبات جلوگیری از جاری شدن آب دهان می‌باشد، به‌ ویژه افرادی که آب دهانشان در خواب جاری می‌‌شود توصیه می‌کنیم...


نبات نوعی قند است که از نیشکر بدست می‌آید. برای تهیه آن ابتدا شکر را در آبجوش حل می‌کنند تا محلول سیر شده درست شود. سپس نخی در آب آویزان کرده و می‌گذراند تا خنک شود و بلور تشکیل شود. نبات، نسل قدیم آب‌نباتهای امروزی است. یکی از پرمصرفترین انواع نبات، نبات چوبی و نبات شاخه است. اغلب از شاخه نبات برای تزیین سفره‌های عقد و هفت‌سین و از نبات چوبدار برای شیرین کردن چای و نوشیدنیهای گیاهی استفاده می‌شود.


نبات مسکن مقوی و نشاط آور
 


فرق بین نبات با قند و شکر

واقعیت امر این است که گاهی جنس، فرمول بسته یا باز شیمیایی مواد یکسان است اما شکل فیزیکی آن‌ها متفاوت است. مثلاً قند به هر شکلی که در بیاید قند است مگر این که بسوزد و خاصیتش عوض شود. نمونه دیگر یخ و آب است. هر دوی این‌ها از نظر جنس یکسان هستند اما یخ خاصیت ضدالتهابی دارد و می‌توانیم آن را روی سوختگی، جراحی و التهاب بگذاریم اما در مورد آب چنین خاصیتی مطرح نیست. در مورد بخار آب و آب هم همینطور است. خواص بخار آب با آب یا یخ متفاوت است در حالی که هر سه از یک جنس هستند.


ماده اولیه در شکر، قند و نبات یکسان است ولی کریستال‌هایی که در نبات ایجاد می‌شود از نظر وضعیت فیزیکی و نوع کریستال‌هایشان با قند و شکر متفاوت است. به‌همین دلیل خاصیت قند و شکر با خاصیت نبات متفاوت است و نبات طبیعت گرمتری نسبت به‌قند و شکر دارد. از این رو نبات در مشکلهایی مانند دل ‌درد، نفخ و… استفاده می‌شود.


از نظر تجربی هم ثابت شده که مصرف نبات در بهبود این علایم واقعاً موثر است و حالت تلقینی ندارد اما متأسفانه از نظر علمی کاری روی آن انجام نشده است و اقدامی در مورد این که نبات را کریستالوگرافی کرده و روی آن کارهای کلینیکی انجام دهند و سپس به‌هم ارتباط دهند، صورت نگرفته است تا معلوم شود کریستالها از نظر فارماکولوژیکی چه تأثیری بر بدن دارند.


خواص نبات در طب سنتی و درمان بیماریها

یکی از خواص و فایده‌های مهم نبات جلوگیری از جاری‌شدن آب‌دهان می‌باشد، به‌ویژه افرادی که آب‌دهانشان در خواب جاری می‌شود توصیه می‌شود از ترکیبهای مختلف نبات، نبات‌زعفرانی، نبات‌سفید بصورت شاخه یا نبات‌چوبی در نوشیدنیهای گرم استفاده کنند.خواص دیگر نبات عبارتند از:  


۱- نبات بسیار مقوی، نشاط آور، ضد نفخ، ملین و مدر است.

۲- نباتی که از نیشکر تهیه شده، از دیر هضم شدن غذا جلوگیری می‌کند.

۳- نبات زعفرانی تسکین درد معده و دردهای ناشی از انقباض ماهیچه‌ها است.

۴- در گذشته برای افرادی که بعلت کهولت سن دچار کم حواسی می‌شدند، چای‌نبات و آبجوش نبات داغ توصیه می‌شده است.

۵- برای درمان تنگی‌ نفس، تپش‌ قلب و کرمهای کدو یا کرمک در انتهای روده بزرگ نیز شکلهای متفاوت مصرف نبات توصیه می‌شود.

۶- نبات داغ در تسکین درد پشت، کمر، ناحیه شکم و پادرد بسیار موثر است.

۷- از آنجا که از نشانه‌های بلغم، نقرس، فلج شدن قسمتی از بدن، پیسی، لقوه و رعشه است، مصرف مرتب نبات، چای نبات، آبجوش نبات و نبات داغ جهت رفع بلغم پیشنهاد می‌شود.

۸- کسانی که تکرر ادرار دارند یا مثانه‌ی آن‌ها ضعیف شده و اصطلاحا به‌ضعف مثانه دچار شده‌اند، در روز مقداری نبات در دهان خود قرار داده و کم‌کم آب نبات را فرو برند، این روش در طب سنتی بسیار تاکید شده است.

۹- ماده‌ی اولیه نبات با قند و شکر یکسان و از نوع ساکاروز است، به‌همین دلیل خاصیت ملین و ضدنفخ بالایی دارد.


سایر خواص نبات

- نبات در مقایسه با انواع آب‌نباتها خاصیت ملین و ضد نفخ بالایی داشته و ماده اولیه آن با قند و شکر یکسان و از نوع ساکاروز است. نبات در مقایسه با قند نیز طبع گرمتری دارد و اگر آن را بسوزانید تبدیل به‌یک‌ ماده قهوه‌ای مایل به سیاه با مزه‌ای تلخ می‌شود، که بدلیل قابض بودن برای درمان اسهال بسیار نافع است.


- نبات بواسطه دارا بودن مقدار زیادی ساکاروز خیلی سریع جذب بدن شده بخاطر تقویت عضلات باعث افزایش سوخت و ساز چربیها و مواد پروتئینی در بدن می‌شود و چنانچه یک تکه‌کوچک از آن در دهان گذاشته و به مرور مکیده شود سرفه را قطع و خشونت صوت و سینه و درد آن را برطرف می‌کند.


کسانی که تکرر ادرار دارند یا مثانه‌ی آن‌ها ضعیف شده و اصطلاحا به‌ضعف مثانه دچار شده‌اند، در روز مقداری نبات در دهان خود قرار داده و کم‌کم آب‌نبات را فرو برند، این روش در طب سنتی بسیار تاکید شده است.


نبات مسکن مقوی و نشاط آور
 


- درمجموع نبات طبق تحقیقاتی که تا به حال انجام شده بسیار مقوی, نشاط آور، ضد نفخ، ملین و مدر می‌باشد علاوه بر این از گذشته‌های خیلی دور در درمان دل درد نیز چای‌نبات تجویز بسیار موثری داشته است. نبات زعفرانی جهت رفع خستگیهای مفرط جسمی و فکری ناشی از کار و فعالیت جنسی زیاد بسیار موثر بوده و هنگامی که چای نبات، قهوه شیرین شده با نبات، شیر نبات و یا هر نوع نوشیدنی گرم دیگر میل شود آرامش و نشاط را برای شما به ارمغان می‌آورد.


- از فواید نبات رفع خواب آلودگی بخصوص هنگام رانندگی می‌باشد، لذا به‌رانندگان محترم توصیه می‌شود هنگام رانندگی حتما از چای نبات استفاده کنند استفاده از یک ترکیب ساده چای نبات برای رفع خستگی و خواب آلودگی بسیار موثر بوده و احتمالات تصادفی که به جهت خواب آلودگی و خستگی هستند را کاهش می‌دهد.


- یکی از خواص و فایده‌های مهم نبات جلوگیری از جاری شدن آب دهان می‌باشد، بخصوص افرادی که آب دهانشان در خواب جاری می‌شود توصیه می‌کنیم از ترکیبهای مختلف نبات، نبات‌زعفرانی، نبات‌سفید بصورت شاخه یا نبات چوبی در نوشیدنیهای گرم استفاده کنند چای نبات می‌تواند علاج خوبی برای رفع جاری شدن آب‌دهان افراد در خواب و در بیداری باشد. (محصولات شهد بهار)


نکات مهم هنگام انتخاب نبات

- هنگام تهیه نبات چوبدار، ترجیحا انواعی را که از نی‌های چوبی تهیه شده‌اند انتخاب کنید. نی‌های پلاستیکی اغلب غیربهداشتی بوده و هنگام تماس با نوشیدنیهای داغ سمومی از آن خارج می‌شود که می‌تواند برای سلامت کاربران مخاطره‌آمیز باشد. عوارض این سموم همچون سموم موجود در ترکیبات ظروف پلاستیکی یکبار مصرف است.


- نبات را در بسته‌بندیهای بهداشتی تهیه و به تاریخ تولید و مجوز بهداشت آن توجه کنید. نباتهایی که این روزها در بازار بصورت فله‌ای و روباز در شرایط بد محیطی عرضه می‌شوند بصورت غیربهداشتی تولید و اغلب آلوده به گرد و غبار و فضولات حشرات موذی هستند.


- همچنین این نباتها بدلیل آن که بمدت طولانی در انبار‌های غیربهداشتی نگهداری می‌شوند می‌توانند آلوده به‌فضله یا ادرار موش نیز باشند. از طرف دیگر نباتهای زعفرانی فله‌ای اغلب حاوی رنگهای شیمیایی و غیرمجازی هستند که مصرف آن برای سلامت خطرناک خواهد بود.


- نبات بدلیل رطوبت بسیار اندک، بافت سختتری داشته و در مقایسه با قند که تردتر بوده و قسمتی از حجم آن را هوا تشکیل داده شیرین‌تر است. بنابراین درمصرف آن جانب احتیاط را رعایت کنید. مصرف این محصول برای افراد چاق و دیابتی منع مصرف دارد.


بهترین مشخصه برای انتخاب نبات ممتاز و اعلا، شفافیت بلورهای آن است.


نبات دارای طعم شیرین و برنگ سفید یا زعفرانی، دارای نگینهای درشت و شفاف و فاقد جوهر قند و از نظر ضخامت دارای قطر کمی می‌باشد. بهترین مشخصه برای نبات اعلاء شفافیت بلور آن می‌باشد.


شهد بهار نامور


دیگر نگران خرید محصولات ارگانیک ایرانی از اقصی نقاط ایران عزیز نباشید شکا با اجرای سیستم درب به‌درب محصولات، این امکان را به شما می‌دهد تا با خیال راحت محصولات باکیفیت و متنوع تولیدکنندگان ایرانی را بصورت تر و تازه از مبدا تولید خریداری نمائید و سفارش خود را در منزل و یا محل کار تحویل بگیرید.


شکا با امکانات فناوریهای دیجیتال به‌کاربران دراقصی نقاط ایران عزیز با کمک و یاری متخصصان فناوری دیجیتال دراین زمینه شما را همراهی می‌نمایند. فروش محصولات بدون واسطه‌ها و دلالها بصورت مستقیم یعنی اجازه دادن به تولید‌کنندگان برای بهتر ارتباط گرفتن با شما. شکا شما را به تولید‌کنندگان محصولات ایرانی متصل ‌می‌کند و محصولات تازه و باکیفیت آن‌ها را مستقیماً بر سر میز شما می‌آورد.


سامانه دایرکتوری و فروشگاهی شکا این امکان را به شما می‌دهد تا با تولید‌کنندگان و برند محصولات آنها آشنا شوید و با فرهنگ استفاده از این محصولات ایرانی  نشاط و سلامتی را برای خود و خانواده فراهم نمائید. شکا این امکان را برای شما فراهم آورده است تا برند و محصولات با کیفیت ایرانی را بشناسید و فرهنگ استفاده از محصولات ایرانی را برای خود و خانواده فراهم آورید.

 

 حمایت از تولید‌ داخلی و معرفی محصولات ایرانی با نشان ایرانی یکی از مهم‌ترین راه‌های رونق تولید ملی است 

 فروشگاه اینترنتی شکا پل ارتباطی مطمئن تولید‌کننده و مصرف‌کننده ایرانی 

 روابط عمومی سایت جامع فروشگاهی شکا 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال نمایید:


        instagram  

با خبر شدن از جدیدترین محصولات با عضویت در خبرنامه

برای اطلاع از جشنواره تخفیفات شکا ، جدیدترین محصولات و طرح های ویژه فروش در خبرنامه فروشگاه شکا عضو شوید.

 حمایت از محصولات ایرانی
سال جهش تولید
هدف از تاسیس فروشگاه اینترنتی حذف واسطه ها و دلالان و کارکرد آن بصورت خدمات کاملا الکترنیکی در صنعت وب و فناوری دیجیتال و اطلاعات به تولیدکنندگان و کاربران و معرفی و فروش محصولات تولید‌کنندگان ایرانی است. ایجاد فرهنگ سازی و حمایت از تولید ملی در جهت یک حرکت جمعی ، اراده ملی و نهضتی همگانی از اهداف این مرکز می‌باشد. شعار ما هر جا قصد خرید داریم کالا و محصولات ایرانی را انتخاب کنیم .