شکا
Farsi | English | Russian | Arabic

کیفیت تولید و رقابت‌ پذیری کالا و محصولات ایرانی از اهمیت بسیاری برخوردار می‌ باشد. محصول تولیدی باید از کیفیت بالا و قابل قبولی برخوردار باشد...


شعار حمایت از کالای ایرانی همچنان به قوت خودش باقی است؛ اما این مسئله‌ی اصلی و اساسی، رونق تولید است. مقام معظم رهبری


استقلال اقتصادی در سایه رونق تولید
استقلال اقتصادی در سایه رونق تولید 
 


کشور ایران، از حیث جغرافیایی ضمن برخورداری از ویژگیهای خاص و کم‌نظیر خود، همچون اقلیم و طبیعت چهار فصل، برخورداری از جمعیت کثیر هشتاد میلیون‌نفری که به‌تبع دردل خود نیروی انسانی فراوانی را جای داده، پرورش و تربیت جوانان تحصیلکرده در رشته‌های گوناگون، دستمزد کمتر نیروی انسانی (در مقایسه با بسیاری از کشورها) و برخورداری از معادن و منابع زیرزمینی متعدد و متنوعی که متاسفانه در میان عوام، عموما به‌نفت و گاز خلاصه میشود.


از بستر ویژه‌ای برای جهش اقتصادی و عرض‌اندام در حوزه‌های اقتصاد جهانی برخوردار است، حوزه‌هایی که یکی از نمود‌های آن در عرصه صادارت کالا، ظهور میکند، صادراتی که قادر است، تولید را از رونق افزونتری برخوردار کند و در شرایط سخت اقتصادی، از ایستایی و سکون تولید جلوگیری کند.


رشد اقتصادی درسایه رونق تولید

اشتغال و امنیت شغلی در سایه تولید بوجود می‌آید و تولید ملی مقدمه‌ای بر اشتغالزایی، کارآفرینی و افزایش بهره‌وری در تمامی عرصه‌ها بشمار میرود که بهبود وضعیت اجتماعی، رفاه‌زندگی مردم و رشد و توسعه اقتصاد کشور را موجب‌ میشود.


لذا وقتی که تولید در کشور فعال بشود، چرخه‌ی اقتصاد کشور هم‌ فعال میشود و کالاها و محصولات بیشتری مبادله و مصرف میشود که نتیجتاً معیشت عمومی هم بهتر میشود. برای همین هم‌ میتوان کلید اصلی حل مشکلات کشور را برداشتن موانع تولید ملی و تحریک تولید و رونق بخشیدن به‌آن دانست.


استقلال اقتصادی و خودکفایی در تأمین موادغذایی است و کشوری که بتواند مواد غذایی مورد نیازش را بتنهایی و بدون وابستگی به اجانب تأمین کند، قادر است خود را از زیر فشارها برهاند و در برابر مشکلات و مشقات ایستادگی کند.


کیفیت و رقابت کالا و محصولات با رونق تولید

کیفیت تولید و رقابت‌پذیری کالا و محصولات ایرانی از اهمیت‌ بسیاری برخوردار میباشد. محصول تولیدی باید از کیفیت قابل قبولی برخوردار باشد تا کاربران برای خرید آن رغبت پیدا کند و این‌کیفیت بقدری باشد که قدرت رقابت با دیگر رقبا و کالاهای مشابه خارجی در بازار را داشته باشد.


تولید در کشور زمانی به‌رونق میرسد که مشارکت و انگیزه مردم و تولید‌کنندگان برای ورود بعرصه اقتصاد و تولید افزایش یابد. در شرایطی که با بحرانهای اقتصادی مواجه هستیم راه نجات کشور در تولید داخلی است و هرچه تولید رونق بگیرد، کالا و محصولات و خدمات ایرانی هم‌ رونق مییابد و به‌تبع آن، اشتغال، بنگاه‌های تولیدی، نیروی‌کار و سرمایه‌های انسانی نیز تقویت و حفظ میشوند.


اگر مردم کالا و محصولات ایرانی خریداری و کاربران و تولیدکنندگان هم باکیفیت و قیمت‌مناسب عرضه کنند، هم کاربران به خرید کالا و محصولات خارجی تمایل نشان نمیدهند و از تولید ملی حمایت میکنند، هم رونق تولید اتفاق می‌افتد و هم‌ به‌ کاهش بیکاری و توسعه اشتغال منجر میشود.


اهمیت دادن و توجه به رونق تولید، یعنی باور این مهم که ما هستیم و خودمان باید اقتصاد را درست کنیم. توجه به رونق تولید، یعنی امیدی به دیگران نداریم و خودمان با قدرت مشکلات اقتصادی را برطرف میکنیم.


استقلال اقتصادی در سایه رونق تولید
استقلال اقتصادی در سایه رونق تولید 
 


تنها راه ما برای نجات از این دور باطلی که دهها سال است دچارش هستیم، این است که تولیدمان را قوی کنیم. باید تنبلی و خستگی و تن‌پروری را واقعاً کنار بگذاریم و تولیدمان را رشد دهیم. وقتی تولیدمان رشد کند و رقابت‌پذیر باشد، چرخه طلایی خلق ثروت و مازاد تجاری شکل میگیرد.


صادرات کالا و محصولات ایرانی در سال رونق تولید

اساسا اثرگذاری و اثر پذیری رونق تولید و صادرات، دو سویه و متقابل است. یکی از دستاورد‌های ارزنده صادرات معطوف به این امر میشود که در شرایط سخت و دشوار اقتصادی که رکود بر صحنه اقتصادی کشور سایه افکنده، توسعه صادرات، خلاء و فقدان ایجاد شده را از بین میبرد و در چنین شرایطی، همواره متقاضی لازم برای اقلام تولیدی وجود خواهد داشت.


در سایه افزایش صادرات بر ضریب و میزان رونق تولید افزوده میشود و اساسا میل و اقبال جامعه به خرید چنین اقلامی نیز افزایش مییابد آنچنان که به‌کرات شنیده و دیده‌ شده یکی از معیار‌ها و شاخصهای انتخاب کالا و محصولات  داخلی از سوی متقاضیان بر مبنای صادراتی بودن آن استوار شده و بتعبیری، کالا و محصولات صادراتی نشانه‌ای از کیفیت بالای آن و لحاظ‌‌ شدن استاندارد‌های لازم در آن کالا میباشد.


در این میان نقش رایزنان اقتصادی کشور در آنسوی مرز‌ها بسیار برجسته و نافذ است، زیرا کم نیستند کالا‌ها و محصولاتی که‌ علیرغم برخورداری از کیفیت مطلوب نتوانسته‌اند جای‌ خود را در بازار‌های بین المللی پیدا کنند که این نقیصه ریشه در عدم توانایی کافی و مطلوب در ارائه و معرفی محصولات این‌چنینی دارد، امری که با نقش‌آفرینی سازنده رایزنان اقتصادی، قابل حصول خواهد بود.


رایزنان اقتصادی با بازاریابی حرفه‌ای و شناسایی ذائقه بازار‌های هدف در آن سوی مرزها، بعنوان پل رابط میان کالا‌ها و محصولات تولیدیِ داخل با بازار‌های بین المللی ایفای نقش میکنند و قطعا نائل‌شدن بچنین توفیقی، باعث رونق افزونتر تولید خواهد شد و با تحقق این امر، دستاورد‌های ارزنده متعدد و متنوعی در اقتصاد کشور پدیدار میشود و بخش قابل توجهی از نارساییهای اقتصادی مرتفع خواهد شد.


البته قطعا رونق تولید، مستلزم ارتقاء کیفیت، تنوع در بسته‌بندی، تبلیغات و بازاریابی مدرن، استفاده از دانش و تکنولوژی و فناوری دیجیتال و بهره‌مندی صحیح از فضای‌جازی و آشنایی با علوم تجارت بین‌الملل است که باید مد‌نظر تولیدکنندگان و کارآفرینان قرار گیرد.


درک ضرورت و انتخاب استراتژی مناسب 

درک ضرورت و انتخاب استراتژی مناسب بعنوان بخشی از فرایند تحول در رونق تولید بسیار اهمیت دارد. سامانه دایرکتوری  و فروشگاه شُکا با استراتژی ایجاد سایت دایرکتوری، بازاریابی یکپارچه و فروش مستقیم به‌کمک فناوری‌دیجیتال بعنوان روشهای جايگزين كارآمد و مفید، که تاثير بسزايی در آشنایی کاربران با برند تولید‌کنندگان و محصولاتشان در اقصی نقاط ایران دارد، ارسال‌مستقیم محصولات بدون‌نیاز به واسطه‌ها و دلال‌ها به‌کاربران، رونق تولید با استفاده از روشها و ابزارها ارتباطی و فناوری‌دیجیتال، کمک به‌تولید محصولات تولید‌کنندگان مطابق باخواست کاربران و در نتیجه كاهش قيمتها و رضايت‌مندی تولید‌کنندگان و کاربران را در بردارد.


شکا یک سامانه دایرکتوری و فروشگاه اینترنتی است که در زمینه‌‌های شیرینیهای سنتی، چای ارگانیک، زعفران، عسل طبیعی و ارگانیک، فرآورده‌های کنجدی و خرمایی، محصولات گیاهی و بدون‌قند یا رژیمی ایرانی بصورت تخصصی در جهت خرید مستقیم کاربران فعالیت میکند و هدفش حمایت از تولید‌کنندگان و محصولات ایرانی همچنین آشنایی کاربران از تولیدات و محصولات ایرانی است.

 

 حمایت از تولید‌ داخلی و معرفی محصولات ایرانی با نشان ایرانی یکی از مهم‌ترین راه‌های رونق تولید ملی است 

 فروشگاه اینترنتی شکا پل ارتباطی مطمئن تولید‌کننده و مصرف‌کننده ایرانی 

 روابط عمومی سایت جامع فروشگاهی شکا 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال نمایید:


        instagram  

با خبر شدن از جدیدترین محصولات با عضویت در خبرنامه

برای اطلاع از جشنواره تخفیفات شکا ، جدیدترین محصولات و طرح های ویژه فروش در خبرنامه فروشگاه شکا عضو شوید.

 حمایت از محصولات ایرانی
سال رونق تولید
هدف از تاسیس فروشگاه اینترنتی حذف واسطه ها و دلالان و کارکرد آن بصورت خدمات کاملا الکترنیکی در صنعت وب و فناوری دیجیتال و اطلاعات به تولیدکنندگان و کاربران و معرفی و فروش محصولات تولید‌کنندگان ایرانی است. ایجاد فرهنگ سازی و حمایت از تولید ملی در جهت یک حرکت جمعی ، اراده ملی و نهضتی همگانی از اهداف این مرکز می‌باشد. شعار ما هر جا قصد خرید داریم کالا و محصولات ایرانی را انتخاب کنیم .