شکا
Farsi | English | Russian | Arabic

این شیرینی از اصیل‌ ترین شیرینی‌ های ایرانی است و پخت آن قدمت زیادی دارد. لایه‌ی خارجی آن ، نانی است که در خمیر آن از شیر یا ماست استفاده می‌ شود...


قطاب یکی از فرآورده‌های غذایی و نوعی شیرینی سنتی ایران است که در شهر تاریخی یزد و کرمان تولید می‌شود که زبانزد خاص و عام بوده و زینت‌بخش مهمانی‌ها و مکمل شادی‌های مردم ایران ‌زمین است.


قطاب خوشمزه‌ترین شیرینی سنتی
قطاب خوشمزه‌ترین شیرینی سنتی
 


این شیرینی که از جمله سوغات‌ یزدو کرمان می‌باشد، به‌لحاظ برخی ویژگی‌ها از جمله طعم بسیار عالی آن در نوع خود بی‌نظیر بوده و آن را از دیگر شیرینی‌ها متمایز می‌نماید و بدلیل وجود مغز بادام و هل در ترکیبات آن، ارزش غذایی مناسبی دارد. قطاب نوعی شیرینی ایرانی است. این شیرینی از معروف‌ترین شیرینی‌های سنتی شهرهای یزد و کرمان است.


این شیرینی سنتی و مشهور از اصیل‌ترین شیرینی‌های ایرانی است و پخت آن قدمت زیادی دارد. لایه‌ی خارجی این شیرینی، نانی است که در خمیر آن از شیر یا ماست استفاده می‌شود و به روش سرخ کردن، پخته می‌شود. برای تهیه‌ی محتوای داخل قطاب، مغزپسته یا مغز گردو را به همراه شکر آسیاب می‌کنند و برای تزیین آن از پودر قند استفاده می‌کنند. 


قطاب یزد

یکی از مشهورترین و خوشمزه‌ترین شیرینی‌‌های‌سنتی ایران قطاب است که در استان‌یزد پخته می‌شود. هنگام شنیدن نام قطاب ذهن‌مان ناخودآگاه ما را به استان‌یزد می‌برد. قطاب دارای دو نوع است: نوع سنتی یزدی وعسلی. این شیرینی خوشمزه از دو قسمت تشکیل شده است. قسمت خارجی و هسته‌ داخلی. قسمت بیرونی نانی است که از آرد گندم، شیر، ماست و زرده تخم‌مرغ تهیه شده است. لایه بیرونی را پس از سرخ شدن در روغن فراوان روی پودر قند می‌غلتانند.


محتویات داخلی قطاب نیز از پودر بادام، پودر قند و هل تشکیل شده است. قطاب عسلی تفاوت چندانی با قطاب یزدی ندارد. فقط در تهیه قطاب عسلی بجای استفاده از پودر قند از عسل استفاده می‌شود. این شیرینی ماندگاری بالایی دارد. شیرینی قطاب به عنوان میراث ناملموس ملی به ثبت رسیده است. 


قطاب یزدی به‌شکل یک خمیر توپر است که از ترکیب‌کردن روغن جامد، آرد، بیکینگ‌ پودر، زرده تخم‌مرغ، شکر بدست می‌آید. داخل این خمیر با هل و پودر بادام پر شده و سپس در روغن داغ سرخ می‌شود. در قدیم یکی از راه‌های‌گذران زندگی در میان زنان یزدی قطاب پیچی بوده است. امروزه بیشتر خلیفه‌ها از دستگاه‌های مکانیزه استفاده می‌کنند.


قطاب کرمان

این شیرینی در دو نوع گردویی و پسته‌ای تهیه می‌شود. در لایه بیرونی که با خمیر درست می‌شود و با پودر قند تزیین می‌گردد و برای محتوای آن از مغزپسته و شکر آسیاب شده یا مغزگردو و شکر آسیاب‌شده‌ استفاده می‌گردد. قطاب یکی از قدیمی‌ترین و اصیل‌ترین شیرینی‌های ایرانی بحساب می‌آید. به‌طوری که گفته می‌شود تاریخچه پخت آن به‌سلسله هخامنشیان بر می‌گردد.


فرقی ندارد که کجای ایران هستید در هرصورت مطمئنا تا حالا نام قطاب را شنیده‌اید و حداقل یکبار این شیرینی خوشمزه را تست کرده‌اید. قطاب یکی از خوشمزه‌ترین و اصیل‌ترین شیرینی‌های ایرانی است که بیس بادامی دارد در پخت این شیرینی از خاکه قند و بادام استفاده می‌شود و انواعی دارد و هم‌نوع یزدی هم‌نوع کرمانی آن موجود است که در سفر به‌کرمان مسلما باید نوع کرمانی آن را بعنوان یکی ازبهترین سوغاتی‌های یزد خریداری کنید.


درهر صورت نوع کرمانی این شیرینی پسته‌ای یا گردویی است و در لایه‌ی بیرونی آن هم از خاکه‌قند برای تزیین استفاده می‌شود جالب است بدانید که این شیرین قدمت طولانی‌ای دارد و گفته می‌شود که قدمت پخت آن به‌دوران هخامنشیان برمی‌گردد!


قطاب خوشمزه‌ترین شیرینی سنتی
قطاب خوشمزه‌ترین شیرینی سنتی
 


ارزش غذایی برخی مواد بکار رفته در شیرینی قطاب:

مغز بادام

بادام حاوی ویتامین‌های B1، B6 و E و عناصر پتاسیم، فسفر، منیزیم و روی می‌باشد. ویتامین B1 باعث افزایش انرژی، تقویت سلول‌های عصبی و متعادل‌کردن اشتها می‌شود. ویتامین E نقش آنتی‌اکسیدانی دارد و از چین و چروک پوست جلوگیری می‌کند. فسفر در ساختمان استخوان‌ها و دندان‌ها شرکت نموده، از ضعف و خشکی جلوگیری می‌کند و برای تقویت عضلانی بدن مفید است. عنصر روی نیز در تقویت پوست، مو و ناخن نقش دارد. بادام بعلت داشتن چربی‌های غیراشباع، باعث کاهش کلسترول خون و کاهش خطر بیماری‌های قلبی عروقی می‌شود و به نرم شدن پوست نیز کمک می‌کند.


هل

هل از نظر طب قدیم ایران گرم و خشک و انرژی‌زا بوده که به بهبود روحیه و بازیابی انرژی و توان از دست‌رفته کمک می‌کند. در کاهش اضطراب و نگرانی و رفع افسردگی نیز موثر است. از دیگر اثرات گزارش‌شده برای هل می‌توان به اثرات برطرف‌کننده بوی نامطبوع دهان، پایین آورنده تب، درمان سرماخوردگی، کمک به‌هضم و گوارش بهتر غذا، تقویت‌کننده کلیه و مفید برای شب‌ادراری کودکان، ضدعفونی کننده، مقوی قلب، افزایش‌دهنده قوای جنسی، قاعده‌آور، مقوی معده و مسهل آن اشاره نمود.


شکا یک فروشگاه اینترنتی است که در زمینه‌های شیرینی‌های سنتی، چای، زعفران، عسل، فرآورده‌های کنجدی و خرمایی، محصولات گیاهی و بدون‌قند ایرانی بصورت تخصصی فعالیت می‌کند و هدفش حمایت از تولید‌کنندگان و محصولات ایرانی وآشنایی کاربران ازتولیدات ومحصولات ایرانی است.

 

 حمایت از تولید‌ داخلی و معرفی محصولات ایرانی با نشان ایرانی یکی از مهم‌ترین راه‌های رونق تولید ملی است 

 فروشگاه اینترنتی شکا پل ارتباطی مطمئن تولید‌کننده و مصرف‌کننده ایرانی 

 روابط عمومی سایت جامع فروشگاهی شکا 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال نمایید:


        instagram  

با خبر شدن از جدیدترین محصولات با عضویت در خبرنامه

برای اطلاع از جشنواره تخفیفات شکا ، جدیدترین محصولات و طرح های ویژه فروش در خبرنامه فروشگاه شکا عضو شوید.

 
سال رونق تولید
هدف از تاسیس فروشگاه اینترنتی حذف واسطه ها و دلالان و کارکرد آن بصورت خدمات کاملا الکترنیکی در صنعت وب و فناوری دیجیتال و اطلاعات به تولیدکنندگان و کاربران و معرفی و فروش محصولات تولید‌کنندگان ایرانی است. ایجاد فرهنگ سازی و حمایت از تولید ملی در جهت یک حرکت جمعی ، اراده ملی و نهضتی همگانی از اهداف این مرکز می‌باشد. شعار ما هر جا قصد خرید داریم کالا و محصولات ایرانی را انتخاب کنیم .