بعد از ماه‌ها تحقیق دقیق از سایتها و وبلاگ‌های ایرانی جای سایتی جامع که از هر نظر بتواند خواسته‌های مخاطبان، را جلب نماید و آنها را برای انتخابی شایسته را خالی دیدیم...


علاج برون‌‌ رفت از مشکلات کشور، اقتصاد مقاومتی است
باید ما یاد بگیریم که به سمت تولید داخلی رو بیاوریم. (مقام معظم رهبری)


پیرو اطلاع‌رسانی‌های قبلی در رابطه با سامانه دایرکتوری و فروشگاه اینترنتی شُکا مطالبی را با عنوان شکا | eshoka را بهتر بشناسیم را برای شما آماده‌ کرده‌ایم که به‌ بررسی علل و عواملی که در تاسیس این سامانه دخیل بوده‌اند و همچنین چند سئوال‌ متداول که شاید برای شما عزیزان مطرح می‌باشد را برای آگاهی شما محیا نموده‌ایم که در ذیل به آن اشاره می‌نماییم. امیدواریم بتوانیم با اطلاع‌رسانی‌های مفید شما را در بهتر انتخاب کردن یاری نماییم.


علل و عوامل تاسیس سامانه دایرکتوری شُکا

همانطور که می‌دانید ایران بواسطه تاریخ کهن و بهره‌‌مندی از تفکرات ناب اسلامی شیعیان یکی از ملتهای تمدن‌ساز تاریخ بشری است. عقل و منطق حکم می‌کند با توجه به نبود قانون حاکم در جهان، کشورها بر روی توان‌ داخلی خود متمرکز شده و ابزار سوء استفاده و اعمال فشار به مردم را از دست استعمارگران خارج کنند.


برای ایجاد تحرک در اقتصاد کشور صرفاً مدل بومی می‌تواند مؤثر واقع شود. شناخت مزیتهای‌ رقابتی، عامل بسیار مهمی برای جهت‌‌دهی درست و کارآمد اقتصاد کشور است. شاید بتوان اقتصاد توانمند را مهمترین عامل ثبات کشورها در تمامی عرصه‌های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و بین‌‌المللی دانست. اقتصاد پویا در واقع شالوده و زیر‌بنای تحرک در عرصه‌‌‌های مختلف است.


 چرا سامانه شکا را تاسیس کردیم؟

بعد از ماهها تحقیق و اطلاعات دقیق از سایتها و فروشگاههای ایرانی جای سامانه‌ای دایرکتوری که از هر نظر بتواند خواسته‌های مخاطبان، شامل تولید‌کنندگان و کاربران را جلب نماید و آنها را برای انتخابی شایسته با هرسلیقه و ذائقه‌ای را خالی دیدیم.


نبود یک سامانه منسجم و پراکندگی سایتهای تولیدکنندگان و همچنین اطلاع‌رسانی جهت آشنایی کاربران و نسل جوان ایرانی از محصولات خوب ایرانی در جایگزین کردن محصولات خارجی و وارداتی، نبود یک متولی در شناساندن محصولات ایرانی و مهجور ماندن این محصولات و فراموش‌شدن بعضی از این محصولات شهر‌های‌ مختلف ایران به‌مرور‌ زمان، نبود تبلیغات در استفاده از محصولات ایرانی بر سلامتی جسمی و آرامش روحی در افراد، نبود فرهنگ استفاده از محصولات ناب ایرانی در چرخه زندگی انسان و...


بنابراین سنگ‌بنای سامانه‌ای دایرکتوری و فروشگاه اینترنتی شُکا بر دو محور فرهنگ و اقتصاد پایه‌ریزی شد. ارتباط فرهنگ و اقتصاد؛ ارتباطی ناگسستنی و در عین‌حال هم‌افزاست. فرهنگ بعنوان عامل تعیین‌کننده نحوه حضور و فعالیت افراد جامعه در عرصه‌های ‌مختلف، این قابلیت را دارد که بر همه شئون زندگی مردم کشورمان اثر بگذارد.


دقیقاً به‌همین دلیل است که در هجوم «نرم» دشمنان جمهوری اسلامی ایران، تقابل فرهنگی و حمله به‌اساس فرهنگ اسلامی و ملی ما بوضوح قابل مشاهده است. با این دیدگاه و با مد‌نظر قراردادن شرایط موجود در حوزه فرهنگ جامعه، می‌توان دلایل اصلی تأکید رهبر انقلاب بر امر «فرهنگ» را دریافت و علت توجه خاص ایشان به مقوله مذکور را مشخص کرد.


اینکه در امر اقتصاد، اصولا توجه به استقلال و یا به تعبیر دقیق رهبر انقلاب «اقتصاد درون‌زا»، تا چه میزان مورد توجه قرار خواهد گرفت، تا حدود زیادی به فرهنگ جاری در کشور باز‌ می‌گردد.


فرهنگ جاری در جامعه ماست که مشخص می‌کند تا چه میزان، مصرف تولیدات‌داخلی رواج خواهد یافت و از این رهگذر به تولیدکنندگان‌داخلی کمک خواهد شد و مصرف اجناس خارجی محدود خواهد گردید تا شغل کارگران کشورمان با خطر نابودی مواجه نشود. همچنین، امر مهم «فرهنگ» است که می‌تواند مقاومت در برابر استکبار را، در ملت‌های مختلف رواج دهد. فرهنگ است که می‌تواند شدت و ضعف مقابله با تحریم‌ها و تهدیدهای دشمنان را مشخص کند و افراد جامعه را برای از میان بردن آثار سوء دشمنی‌های بیگانگان، ترغیب کند.


تا چند دهه قبل عقیده اكثر صاحب نظران بر این بود كه توسعه مفهومی اقتصادی دارد. بعبارت‌ دیگر توسعه فقط جنبه اقتصادی داشت و كشورها در جهت دستیابی به‌توسعه، به‌تقویت اقتصاد خویش می‌پرداختند. اما این‌ وضعیت با شكست كشورهایی تغییر یافت كه فقط معیارهای اقتصادی را در برنامه‌ریزی خود دستیابی به‌توسعه گنجانده بودند و موجب از دست رفتن مفهوم یك بعدی توسعه شد.


امروز محققان و سیاست‌گذاران بر این باورند هر ملتی كه فرهنگ برتر داشته باشد پیروز میدان كارزار آینده است (چه در حوزه سیاست و چه اقتصاد) و این شاهد این مدعی است كه توسعه فرهنگی، مقدم بر توسعه سیاسی و اقتصادی است. به‌این ترتیب در آغاز قرن جدید، توسعه دیگر مفهومی فقط اقتصادی ندارد، بلكه نگاه‌ها بیش از همه به‌زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی كه توسعه در آن تحقق یافته و نیز شرایطی كه به‌آن فرهنگ خاص مربوط می‌شود معطوف شده است.


بطور‌ كلی، فرهنگ و هنر بنیان جامعه را پی‌ریزی می‌كند و هر جامعه‌ای هر قدر هم كه نوپا باشد، دوام و بقای آن مبتنی بر اصول فرهنگ است كه هویت جامعه و افراد آن را می‌سازد.

بنابراین مهمترین ركن‌ هویت بخش در هر جامعه پیشینه و غنای‌فرهنگی آن است. برای ایجاد تحرک در اقتصاد کشور صرفاً مدل بومی می‌تواند مؤثر واقع شود. شناخت مزیتهای رقابتی عامل بسیار مهمی برای جهت‌‌دهی درست و کارآمد اقتصاد کشور است. در واقع شناخت ظرفیتهای منطقه‌ای و ترکیب آنها برای ایجاد یک فرصت اقتصادی‌ مناسب مهمترین وظیفه متولیان عرصه اقتصاد است.


لذا ایران با تمدنی کهن و فرهنگی ناب نباید دستخوش اقتصاد‌های غیربومی شود و با این سوابق طولانی می‌تواند با همت و پشتکار مردم خود و تولید‌کنندگان خوب ایرانی با تکیه بر اقتصاد مقاومتی و توان‌داخلی بر این هجمه نا‌جوانمردانه دشمنان خود فایق آید و این بستگی به یک همت جهادی ایرانی اسلامی دارد.


بر این اساس سامانه دایرکتوری و فروشگاه اینترنتی شکا به منظور توانمند‌سازی تولید‌کنندگان ایرانی درزمینه فناوریهای نوین دیجیتالی، بروز رسانی سامانه با فناوریهای نوین دیجیتالی، شفافیت در بهره‌وری و مدیریت زمان برای تولید‌کنندگان و کاربران، حمایت از محصولات و برند تولید‌کنندگان ایرانی، ترویج محصولات ایرانی و سنتی همراه با فرهنگسازی و مشارکت دادن تولید‌کنندگان در ایجاد ارتباط هر چه نزدیکتر و مستقیم با کاربران و بلعکس، معرفی و آشنایی کاربران با تولید‌کنندگان و برند آنها، ایجاد بخشهای مختلف برای فروش بهتر محصولات ایرانی، هماهنگی در ارسال محصولات بصورت کاملا دیجیتالی و مستقیم از درب کارخانه تا ارسال برای کاربران، بازارسازی، بازاریابی و فروش محصولات ایرانی در راستای ارتقاء سلامت و حفظ ایمنی غذایی که به افزایش اعتماد کاربران به سلامت محصولات و ترویج سبک زندگی سالم  و فرهنگ‌سازی منجر خواهد شد.


شُکا یک سامانه‌ای دایرکتوری و فروشگاه اینترنتی است که در زمینه‌‌های محصولات ایرانی مختلف نظیر شیرینیهای سنتی، چای ارگانیک، زعفران، عسل طبیعی و ارگانیک، فرآورده‌های کنجدی، محصولات گیاهی و بدون‌قند یا رژیمی بصورت تخصصی در جهت خرید مستقیم توسط کاربران فعالیت می‌کند و هدفش حمایت از تولید‌کنندگان و محصولات ایرانی است.

 

 

 حمایت از تولید‌ داخلی و معرفی محصولات ایرانی با نشان ایرانی یکی از مهم‌ترین راه‌های رونق تولید ملی است 

 فروشگاه اینترنتی شکا پل ارتباطی مطمئن تولید‌کننده و مصرف‌کننده ایرانی 

 روابط عمومی سایت جامع فروشگاهی شکا 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال نمایید:


        instagram  

با خبر شدن از جدیدترین محصولات با عضویت در خبرنامه

برای اطلاع از جشنواره تخفیفات شکا ، جدیدترین محصولات و طرح های ویژه فروش در خبرنامه فروشگاه شکا عضو شوید.

 حمایت از محصولات ایرانی
سال جهش تولید
هدف از تاسیس فروشگاه اینترنتی حذف واسطه ها و دلالان و کارکرد آن بصورت خدمات کاملا الکترنیکی در صنعت وب و فناوری دیجیتال و اطلاعات به تولیدکنندگان و کاربران و معرفی و فروش محصولات تولید‌کنندگان ایرانی است. ایجاد فرهنگ سازی و حمایت از تولید ملی در جهت یک حرکت جمعی ، اراده ملی و نهضتی همگانی از اهداف این مرکز می‌باشد. شعار ما هر جا قصد خرید داریم کالا و محصولات ایرانی را انتخاب کنیم .