نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که فردی را انتخاب کنید که ضمن انجام اقدامات مرتبط با IT، توانایی حفظ امنیت تولیدی و شرکت را داشته باشد...


رعایت مسائل امنیتی برای هر تولید‌کننده‌ای، کاملا ضروری بوده و باعث می‌‎شود تا از درگیر شدن با مشکلات به‌مراتب بیشتر، در امان نگه داشته شوند، با این‌حال در موارد بسیاری مشاهده می‌‎‏شود که تولید‌کنندگان و شرکت‌ها از موارد الزامی غافل شده و این امر باعث می‌شود که حتی اقدامات بزرگ امنیتی نیز با ضعف‌های جدی همراه باشد. در این راستا بسیار مهم است که در ابتدا موارد اصلی را مورد توجه قرار دهید.

الزامی‌ترین اقدامات امنیتی دیجیتالی
الزامی‌ترین اقدامات امنیتی دیجیتالی
 


۱- خطرات احتمالی را شناسایی نمایید

در هر حوزه کاری، خطرات احتمالی متفاوت بوده و بدون شناسایی آنها، قادر به برنامه‌‎ریزی درست نخواهید بود. به‌همین خاطر توصیه می‌شود که این موارد را پیدا کرده و به اقدامات سایر تولید‌کنندگان و شرکت‌های موفق حوزه خود نیز توجه داشته باشید. این امر باعث خواهد شد تا بتوانید بهترین مسیر را طی کنید. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که فردی را انتخاب کنید که ضمن انجام اقدامات مرتبط با IT، توانایی حفظ امنیت تولیدی و شرکت را داشته باشد. در این راستا یک دوره آموزشی برای تمامی کارمندان و بررسی پرونده‌های جدید، کمک بسیار خوبی خواهد بود.


۲- بروز رسانی را جدی بگیرید

همواره درتولیدی‌ها و شرکت‌‎ها این موضوع مشاهده می‌‎شود که به ‎روز‌رسانی منظمی نسبت به نرم ‎افزارها انجام نشده و این امر باعث می‌شود تا هکرها، یک فرصت ایده‌‎آل را داشته باشند. در واقع یکی از اهداف اصلی به‎‌روز رسانی‌‎ها، بهبود وضعیت امنیت نرم افزارها است. به همین خاطر نباید تصور کنید که اگر یک ورژن احساس راحتی دارید، دیگر نیازی برای چنین اقداماتی وجود ندارد. با توجه به‌این امر که اقدام مذکور ممکن است زمان‌بر باشد، بهتر است که از ابزارهای موجود در این رابطه استفاده کنید. در واقع آنها آپدیت‎‌های جدید را شناسایی کرده و ‌بصورت خودکار، اقدامات لازم را انجام می‌دهند.


۳- نسخه پشتیبان تهیه کنید

همواره این احتمال را در نظر بگیرید که ممکن است اطلاعات خود را از دست بدهید. در واقع این امر صرفا به‌خاطر حمله‌های سایبری نبوده و اشتباهات کوچک نیز می‌‎تواند منجر به‌از دست رفتن اطلاعات شود. به‌همین خاطر توصیه می‌شود که از یک هارد با ظرفیت بالا استفاده کرده و از تمامی اطلاعات، نسخه پشتیبان تهیه کنید. مزیت دیگر این امر زمانی است که شما مورد حملاتی قرار گرفته‌اید و بدون از دست‌دادن زمان می‌توانید تمامی اطلاعات را حذف کنید. این امر باعث می‎شود تا هکرها به اطلاعات موردنظر، دسترسی پیدا نکنند.


۴- از تکنولوژی‌های جدید استفاده کنید

بصورت مداوم، فناوری‌‎های جدیدی معرفی می‌‎‏شود. در زمینه امنیت شبکه نیز همواره ترندها تغییر پیدا کرده و لازم است تا از جدیدترین‌ها استفاده کنید. این امر کمک خواهد کرد تا سطح امنیت تولید‌کنندگان و شرکت شما، در وضعیت بسیار خوبی قرار گیرد. همچنین ایجاد رمز برای انواع دستگاه‎‌ها، یکی از موارد ساده‌ای است که کار را برای هکرها سخت خواهد نمود.


۵- از آنتی ویروس استفاده کنید

شما باید یک آنتی ویروس سازمانی را برای شرکت خود تهیه کنید. این موارد از نسخه‌های معمولی، دارای قابلیت و سطح امنیت بالاتری بوده و باعث می‌شود تا دیگر نگران بدافزارها و انواع ویروس‌ها نباشید. در کنار این موضوع عدم استفاده از فلش‌های ناآشنا و عدم اتصال به سایت‎‌های مشکوک از دیگر موارد الزامی محسوب می‌شود.


- توانمند‌سازی در زمینه فناوری‌های نوین

شُکا با تجربه‌‌ای ارزشمند که درطی سالها تحقیق و ممارست در فضای کسب و کارهای اینترنتی گرفته است، اقدام به ایجاد فروشگاه اینترنتی به‌منظور توانمند‌سازی تولید‌کنندگان ایرانی درزمینه فناوری‌های نوین دیجیتالی نموده است.

با توجه به اینکه اکثر تولید‌کنندگانی که اقدام به تاسیس سایت می‌کنند، بعد از مدتی سایت را به‌علت نداشتن متخصص دراین حوزه کلا فراموش کرده و یا سایت آنها دارای اختلال و از دسترس خارج شده و یا ازادامه کار دلسرد می‌شوند و این فناوری مفید را رها می‌کنند و امکان دسترسی به‌فناوری‌های نوین دیجیتالی را از دست می‌دهند چرا که امروزه اینترنت بهترین بستر برای کسب در‌آمد است.


امیدواریم با تلاش و کوشش مضاعف و با همدلی و وفاق تولید‌کنندگان و کاربران بتوانیم ضمن تحقق چشم‌انداز شُکا در ایجاد یک بانک اطلاعات کامل و جامع برای تولید‌کنندگان ایرانی با کمک فناوری‌های روز دنیا برای بهتر دیده شدن برند و محصولات ایرانی و نمایشگاه دائمی برای محصولات تولید‌کنندگان ایرانی گام برداریم.

از کلیه تولید‌کنندگانی که در زمینه‌های محصولات غذایی ایرانی و سنتی فعال بوده و می‌توانند در ارائه محصولات خود از طریق سامانه اینترنتی و ارسال پستی به صورت مستقیم اقدام نمایند می‌توانند به فروشگاه محصولات سنتی شُکا مراجعه نموده و از شرایط ثبت نام اطلاعات لازم را دریافت نمایند.

 

 

 حمایت از تولید‌ داخلی و معرفی محصولات ایرانی با نشان ایرانی یکی از مهم‌ترین راه‌های رونق تولید ملی است 

 فروشگاه اینترنتی شکا پل ارتباطی مطمئن تولید‌کننده و مصرف‌کننده ایرانی 

 روابط عمومی سایت جامع فروشگاهی شکا 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال نمایید:


        instagram  

با خبر شدن از جدیدترین محصولات با عضویت در خبرنامه

برای اطلاع از جشنواره تخفیفات شکا ، جدیدترین محصولات و طرح های ویژه فروش در خبرنامه فروشگاه شکا عضو شوید.

 حمایت از محصولات ایرانی
سال جهش تولید
هدف از تاسیس فروشگاه اینترنتی حذف واسطه ها و دلالان و کارکرد آن بصورت خدمات کاملا الکترنیکی در صنعت وب و فناوری دیجیتال و اطلاعات به تولیدکنندگان و کاربران و معرفی و فروش محصولات تولید‌کنندگان ایرانی است. ایجاد فرهنگ سازی و حمایت از تولید ملی در جهت یک حرکت جمعی ، اراده ملی و نهضتی همگانی از اهداف این مرکز می‌باشد. شعار ما هر جا قصد خرید داریم کالا و محصولات ایرانی را انتخاب کنیم .