بر روی لینک موجود در نامه الکترونیک کلیک نکنید. شرکت‌ هایی که فعالیت آنها مشروع و قانونی است، اطلاعات مالی شما را از طریق ایمیل درخواست نمی‌کنند...


فراگیر شدن استفاده از فضای مجازی و راههای ارتباطی نوین سبب از بین رفتن فاصله‌های جغرافیایی و برقراری ارتباط با سایر نقاط جهان، هم فرصت‌هایی را برای نسل امروز به وجود آورده و هم تهدید‌هایی را برای امنیت اقتصادی، فرهنگی، سیاسی جوامع بشری فراهم آورده است.

امنیت بیشتر در زمان خرید اینترنتی
امنیت بیشتر در زمان خرید اینترنتی 
 


کاربران فضای مجازی دقت بسیار نموده و در استفاده از سایتها برای خدمات بانکداری الکترونیکی و همچنین فروشگاه‌های مجازی خرید اینترنتی جهت امنیت خاطر در خرید از اصالت سایتها اطمینان حاصل کنند. نکات ارائه شده در قسمت ذیل می‌تواند به کاربران در زمان خرید اینترنتی کمک کند تا به راحتی و با امنیت بیشتر اقدام به خرید اینترنتی نمایند.


۱- شخصی که با او معامله می‌کنید، را بشناسید

قبل از این که خریدی انجام دهید، آدرس و شماره تلفن واقعی فروشنده اینترنتی را بررسی کنید و نسبت به صحت آن اطمینان حاصل نمایید. به این منظور که اگر بعداً برای شما سوالی پیش بیاید و یا به مشکلی برخورد کنید، این آدرس و شماره تلفن در دست شما است و می‌توانید به آنها مراجعه کنید.


۲- کالائی را که در حال خرید آن هستید، بشناسید

- یک نسخه نهایی از شرایط و ویژگی‌های محصول را که فروشنده تهیه کرده است، را بدقت مطالعه کنید حتی اگر این کار برای شما خسته‌کننده و ملال‌آور باشد.


- شرایط و ویژگی‌‌ها را بدقت بررسی کنید. اگر شما از محصول راضی نیستید، آیا می‌توانید آن را برگردانده و پول خود را دریافت کنید؟ هر نوع اطلاعات ثبت شده که مربوط به این معامله است و شامل تمامی نامه‌های الکترونیک ارسالی به فروشنده و دریافتی از فروشنده است، را ذخیره کرده و از آنها پرینت بگیرید.


- کارتهای هدیه را از مراکزی که می‌شناسید و به آنها اعتماد دارید، تهیه کنید. از خرید کارت از سایتهایی که مانند یک حراجی کار می‌کنند، خودداری کنید. زیرا این کارت‌ها می‌توانند تقلبی باشند.


۳- حفاظت از اطلاعات شخصی خود حساس باشید

- اطلاعات کارت اعتباری خود یا سایر اطلاعات مالی خود را در ازای خرید و دریافت جدیدترین اسباب‌بازی، کارت هدیه رایگان، یک شغل فصلی و یا اجاره (یک محل) برای تعطیلات در اختیار شخصی که نمی‌شناسید، قرار ندهید.


- اطلاعات مالی خود را از طریق نامه الکترونیک ارسال نکنید. نامه الکترونیک روشی مطمئن برای انتقال شماره کارت اعتباری، شماره حساب بانکی و یا شماره تامین اجتماعی نیست.


- بر روی لینک موجود در نامه الکترونیک کلیک نکنید. شرکت‌هایی که فعالیت آنها مشروع و قانونی است، اطلاعات مالی شما را از طریق نامه الکترونیک یا پیام‌های پاپ‌آپ درخواست نمی‌کنند.


۴- سیاست حفظ اسرار را به دقت مطالعه و بررسی کنید

سیاست حفظ اسرار ممکن است طولانی باشد و خواندن آن زمان‌بر باشد، اما می‌تواند اطلاعات مهمی را در اختیار شما قرار دهد. برای مثال وب سایت چه نوع اطلاعات شخصی را جمع‌آوری می‌کند، صاحبان و اپراتورهای سایت چگونه قصد دارند از این اطلاعات استفاده کنند. اگر نمی‌توانید سیاست حفظ اسرار سایت را پیدا کنید و یا آن را درک نمی‌کنید و مفاد آن را متوجه نمی‌شوید، بفکر انجام معاملات تجاری خود در جای دیگری باشید و بگذارید که سایت (صاحبان سایت) بداند شما چه فکر و نظری دارید.


۵- حواشی خرید

با دانستن نام سازنده یک کالا و شماره مدل، شما می‌توانید ویژگی‌های این کالا را بصورت جز به جز با سایر کالاهای مشابه مقایسه کنید. بعضی از خرده‌فروشان کالا را به‌قیمتی که سایر رقبا عرضه می‌کنند، وارد بازار می‌کنند و یا حتی قیمت آن را پایین‌تر هم می‌آورند. بسیاری از بازرگان‌ها، نه همه آنها، امسال هزینه‌ای بابت خرید کالا پرداخت نمی‌کنند. پس بنابر‌این هزینه ارسال کالا را نیز در مجموع هزینه‌ها در نظر بگیرید. اگر شما در اینترنت سفارش خرید می‌دهید و محل فروشگاه را انتخاب میکنید، هزینه پارکینگ و حمل و نقل عمومی را نیز در نظر بگیرید.


۶- آیا باید خرید خود را از طریق شبکه WiFi عمومی انجام دهید؟

فکر نکنید که نقاط دسترسی WiFi عمومی (شبکه ای که رمز ندارد) امن هستند. تا زمانی که مطمئن نشوید که یک نقطه دسترسی ابزارهای امنیتی موثر و کافی دارد، ممکن است نخواهید اطلاعات حساس خود مانند شماره کارت اعتباری‌تان را از طریق آن شبکه ارسال کنید.


۷- مبالغ را از طریق کارت اعتباری یا کارت هزینه پرداخت کنید

- این ابزارها از بهترین و اثر‌گذارترین روش‌ها برای محافظت و حمایت از استفاده کننده می‌باشد .


- ارسال پول از طریق سیستم مخابراتی می‎تواند ریسک داشته باشد. همانند ارسال وجه نقد، اگر یک بار ارسال شود، دیگر ارسال شده است. شما نمی‌توانید آن را برگردانید.


- خرید در اینترنت و استفاده از ابزارهای شبه نقد مانند چک شخصی و.... می‌تواند ریسک داشته باشد. تنها زمانی از این ابزارها استفاده کنید که شخصی که با او معامله می‌کنید، را می‌شناسید.


۸- محصولات رایگان می‌توانند هزینه‌زا باشند

محافظ صفحه، کارت‌های الکترونیک و سایر دانلودها در فضای اینترنت می‌توانند، حامل ویروس‌های خطرناک باشند. نرم افزارهای ضد‌ویروس و ضد‌جاسوسی خود را همراه با نرم افزار دیواره آتش همواره بروز و فعال نگه دارید.


۹- حساب‌های مالی خود را به‌ دقت بررسی کنید

بصورت روزانه و مستمر حسابهای خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید تمامی برداشت‌های پول از حساب مطابق نظر خودتان صورت گرفته است.


تجربه‌‌ خرید و در توانمند‌سازی با فناوری‌ دیجیتال

سامانه دایرکتوری با فناوری دیجیتال که به لطف اینترنت به وجود امده، چرا که در این سامانه کاربر می‌تواند تنها با یک سرچ تعداد زیادی تولید‌کننده را پیدا کند که محصول و یا خدمات مورد نیاز او را ارائه می‌کنند و به اینصورت می‌تواند با صرف کمترین زمان محصولات خود را پیدا کرده قیمت و برندهای مختلف را با یکدیگر مقایسه کند تا در نهایت بتواند بدون محدودیت مکانی و زمانی تولید‌کننده مورد نظر را انتخاب کند که می‌تواند بهترین خدمات و قیمت را در اختیار او قرار دهد.


سامانه دایرکتوری می‌تواند این امکان را برای کاربر خود فراهم کند تا کاربر بتواند محصول و خدمات مورد نظر خود را به راحتی بررسی کرده انتخاب و خرید نماید. سامانه دایرکتوری برای این کار از تصاویر، فیلم جدول مشخصات فنی و توضیحات مربوط به محصول استفاده می‌کند و حتی خریداران می‌توانند نظرات خود را در مورد محصول و یا خدمت مورد نظر درج کنند تا کاربران دیگر بتوانند از آن استفاده کنند علاوه بر تمام این موارد کاربر می‌تواند کالاهای مورد نظر خود را در کنار یکدیگر قرار داده و آنها را با یکدیگر مقایسه کند تا در نهایت کاربر بتواند انتخاب بهتری داشته باشد این موارد تنها قسمت کوچکی از مزایای سامانه دایرکتوری بشمار می‌آید.


سامانه دایرکتوری می‌تواند کاربر را قادر کند تا با استفاده از فیلترهایی که در اختیار او قرار می‌دهد براحتی با استفاده از ویژگیهای موردنظر خود مدل، مارک یا برند و موارد خاص دیگر به او برای پیدا کردن محصول مورد نظر خود کمک کند در آخر نیز کاربر می‌تواند برای تکمیل معامله و پرداخت مبلغ محصولات و یا خدمت مورد نظر خود از درگاه بانکی مختلف استفاده کنند و محصول سفارش داده خود را با اطمینان درب منزل دریافت نماید.


پیشنهاد می‌کنیم فناوری‌های دیجیتال را دست کم نگیرید و قبل از راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی از سامانه دایرکتوری شکا بازدید نموده واطلاعات مفیدی ازاین فناوری بسیار مهم  و مزایای آن کسب نمائید. 


سامانه شکا با تجربه‌‌ای ارزشمند که درطی سالها تحقیق و ممارست در فضای کسب و کارهای اینترنتی کسب کرده است، اقدام به ایجاد سامانه دایرکتوری و فروشگاه اینترنتی به‌ منظور توانمند‌سازی تولید‌کنندگان ایرانی درزمینه فناوری‌های نوین دیجیتالی نموده و با توجه به اینکه اکثر کسب و کارها که اقدام به تاسیس وب سایت می‌کنند، ولی بعد از مدتی سایت را به‌ علتهای گوناگون رها کرده و ازادامه کار دلسرد می‌شوند و این فناوری مفید را رها می‌کنند و امکان دسترسی به فناوری‌های نوین دیجیتالی را از دست می‌دهند چرا که امروزه اینترنت بهترین بستر برای کسب در‌آمد است.


تحقق چشم انداز سامانه شُکا

امیدواریم با تلاش و کوشش مضاعف و با همدلی و وفاق تولید‌کنندگان و کاربران بتوانیم ضمن تحقق چشم انداز سامانه دایرکتوری و فروشگاه اینترنتی شکا در ایجاد یک سامانه جامع برای تولید‌کنندگان ایرانی با کمک فناوری‌های روز دنیا برای بهتر دیده شدن برند و محصولات ایرانی و نمایشگاه دائمی برای محصولات تولید‌کنندگان ایرانی  گام برداریم.


از کلیه تولید‌کنندگانی که در زمینه‌های محصولات غذایی ایرانی و سنتی فعال بوده و می‌توانند در ارائه محصولات خود از طریق سامانه اینترنتی و ارسال پستی بصورت مستقیم اقدام نمایند، به سامانه دایرکتوری و فروشگاه اینترنتی شکا مراجعه نموده و از شرایط ثبت نام در این سامانه اطلاعات لازم را دریافت نمایند

 

 

 حمایت از تولید‌ داخلی و معرفی محصولات ایرانی با نشان ایرانی یکی از مهم‌ترین راه‌های رونق تولید ملی است 

 فروشگاه اینترنتی شکا پل ارتباطی مطمئن تولید‌کننده و مصرف‌کننده ایرانی 

 روابط عمومی سایت جامع فروشگاهی شکا 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال نمایید:


        instagram  

با خبر شدن از جدیدترین محصولات با عضویت در خبرنامه

برای اطلاع از جشنواره تخفیفات شکا ، جدیدترین محصولات و طرح های ویژه فروش در خبرنامه فروشگاه شکا عضو شوید.

 حمایت از محصولات ایرانی
سال جهش تولید
هدف از تاسیس فروشگاه اینترنتی حذف واسطه ها و دلالان و کارکرد آن بصورت خدمات کاملا الکترنیکی در صنعت وب و فناوری دیجیتال و اطلاعات به تولیدکنندگان و کاربران و معرفی و فروش محصولات تولید‌کنندگان ایرانی است. ایجاد فرهنگ سازی و حمایت از تولید ملی در جهت یک حرکت جمعی ، اراده ملی و نهضتی همگانی از اهداف این مرکز می‌باشد. شعار ما هر جا قصد خرید داریم کالا و محصولات ایرانی را انتخاب کنیم .