ابزار و فناوریهای دیجیتالی که در کنار دیگر روشها می‌تواند نگرانی‌ های مردم از ابتلا به ویروس کرونا که واگیری آن در تعامل با جامعه بیشتر می ‌شود را کم کند... 


این روز‌ها که درگیر بیماری کرونا شده‌ایم استفاده از ابزار‌های دیجیتال برای پیشگیری و مقابله با شیوع این نوع بیماری بیشتر احساس می‌شود با توسعه اینترنت و فضای مجازی، با پدیده‌ای به نام سبک زندگی دیجیتالی روبرو شدیم. پهنه جهانی وب، تاثیر شگرفی بر ارتباطات و تعاملات ما با مردم داشته و این تنوع و ظرفیت، فرصت‌ها و تهدید‌هایی را پیش روی انسان عصر مدرن قرار داده است.

فناوری‌های دیجیتال و مقابله با کرونا
فناوری‌های دیجیتال و مقابله با کرونا 
 


سبک زندگی دیجیتالی یعنی استفاده از ابزار‌های دیجیتالی برای گسترش ارتباطات، تبادل اطلاعات و همچنین تسهیل و تسریع فرآیند‌های شغلی و کار‌های روزمره. انسان در تطبیق زندگی خود با تکنولوژی به‌سرعت رو به‌جلو حرکت می‌کند. بهبود همه‌جانبه کیفیت زندگی از مسائل اصلی در جوامع پیشرفته امروزی است. با توجه به‌پیشرفت‌های چشمگیر و قابلیت‌های فناوری‌اطلاعات و ارتباطات، یکی از روش‌های کمک کننده در مسیر بهبود کیفیت زندگی همان استفاده از این تکنولوژی است.


در دنیای کنونی که زندگیها غرق در تکنولوژی است کمتر کشوری است که‌تجربه‌ای در زمینه گسترش فناوری اطلاعات و ارتباطات در مناطق مختلف شهری و روستایی کشور خود نداشته باشد. از این رو بسیاری از متخصصان یا صاحب‌نظران مسائل توسعه‌ای در کشور‌های در حال پیشرفت معتقدند استفاده صحیح از فناوری اطلاعات و ارتباطات و آموزش فنون و روش‌های نوین می‌تواند بر بهبود کیفیت زندگی و میزان تولیدات گوناگون آن سرزمین بیفزاید و در بهبود کیفیت زندگی مردم یاری‌رسان باشد. گسترش وسایل ارتباطی، سهولت دریافت پیام از رسانه‌ها و دسترسی کافی و به‌موقع به اطلاعات بی‌شک اثرات زیادی بر کیفیت زندگی انسان‌ها در هر نقطه از کره خاکی خواهد داشت است.


در فناوری اطلاعات و ارتباطات به‌صورت بالقوه این توان وجود دارد که با به‌کارگیری مناسب نقش تاثیرگذاری در تسریع توسعه و پویایی اجتماعی و اقتصادی در جامعه را داشته باشد. همچنین مزایا و پتانسیل‌های بالایی برای پیشبرد اهداف توسعه یک جامعه دارد به‌طوری که‌گسترش آن منجر به افزایش درآمد، بالا رفتن کیفیت زندگی، برابری در ارائه خدمات و افزایش قدرت تأثیرگذاری مردم جامعه در سیاس‌های دولت خواهد شد.


در سال‌های اخیر درخواست استفاده از فناوری‌ها و راهکار‌های مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور‌های در حال توسعه قابلیت‌ها و امکانات زیادی را برای ایجاد تحول به وجود آورده است. دستیابی فرصت‌های فراوان برای مردم جامعه، عبور از شکاف دیجیتالی و دسترسی به‌منافع اطلاعاتی و فراهم‌آوری خدمات به‌وسیله فناوری اطلاعات و ارتباطات، می‌تواند نخستین مرحله در این تحول باشد.


شاید این روز‌ها که درگیر بیماری کرونا شده‌ایم استفاده از ابزار‌های دیجیتال برای پیشگیری و مقابله با شیوع این نوع بیماری‌ها بیشتر احساس می‌شود. ابزار‌هایی که می‌تواند میزان مراجعه حضوری مردم در جامعه برای رفع نیاز‌ها را کمتر می‌کند. از زمان‌های گذشته تا به امروز صحبت از فناوری و تاثیر آن بر زندگی وجود داشته تا جایی که امروز دیگر زندگی بدون فناوری آن کیفیت مورد نظر را نخواهد داشت. با شیوع کرونا استفاده از این فناوری‌ها بر زندگی مردم بیشتراحساس شده است. این ابزار‌های هوشمند که چند سالی است بازار رو به‌رشدی پیدا کرده‌اند قابلیت‌های زیادی برای جدال با بیماری کرونا که این روز‌ها به‌یکی از دغدغه‌های اصلی مردم بدل شده است، دارد. ابزار‌هایی که می‌توانند از حضور مردم در جامعه پیشگیری کنند.


استفاده از موبایل یکی از این روش‌ها و ابزار‌های هوشمندی است که می‌تواند به کمک مردم بیاید و از حضور آنها در جامعه بکاهد. به‌طور مثال اگر بتوانیم از طریق موبایل و استفاده از برنامه‌های طراحی شده یا اپلیکیشن‌های هوشمند، میزان مراجعه مردم به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها را کم کنیم یک گام بزرگ به‌سمت کاهش همه‌گیری این بیماری برداشته‌ایم.


ابزار‌های دیجیتالی که در کنار دیگر روش‌ها می‌تواند نگرانی‌های مردم از ابتلا به ویروس کرونا که واگیری آن در تعامل با جامعه بیشتر می‌شود را کم کند. خرید‌های اینترنتی، مراجعات سلامتی و بهداشتی، پیشبرد کار‌های اداری و بانکی از جمله خدماتی است که می‌توان به‌کمک ابزار‌های هوشمند در منزل انجام داد و از تردد‌های بی‌جهت در شهر پیشگیری کرد.


با توجه به اینکه استفاده از گوشی موبایل و اینترنت در ایران همه‌گیری بالایی دارد باید از این فرصت برای کاهش تردد‌های روزانه بهره برد. از دیگر ابزار‌های دیجیتال که این روز‌ها به کار می‌آید و برای کنترل و ممانعت از شیوع این بیماری قابل استفاده است، ابرداده‌ها و هوش مصنوعی است. همه این ابزار‌ها می‌تواند تا حدودی امنیت روانی مردم را فراهم و از شیوع نگرانی و بیماری بین مردم پیشگیری کنند.


این روزها ورود میهمان ناخوانده به ایران و دیگر کشورها نگرانی‌های زیادی را ایجاد کرده تا جائیکه بسیاری از مردم از سفرهای خود صرف نظر کرده و ترجیح می‌دهند در خانه بمانند تا مقصدی برای سفر انتخاب کنند!


فناوری‌های دیجیتال و مقابله با کرونا
فناوری‌های دیجیتال و مقابله با کرونا 
 


برای مبارزه و شکست با ویروس منحوس، در بازار پرتلاطم و تحریم و جنگ اقتصادی موجود، نیازمند کوشش همگانی، همدلی و همراهی مستمر هموطنان ایرانی می‌باشد در پی هشدارها نسبت به محدود کردن سفرهای داخلی بدلیل شیوع این ویروس در کشور از شهروندان ایرانی خواسته شده با هدف همکاری در مقابله با شیوع گسترده‌تر کرونا در کشور سفرهای خود به نقاط مختلف کشور را محدود و حتی از سفر خودداری کنند.


همان‌گونه که برای رعایت بهداشت فردی، مواد ضدعفونی و شستشوی مداوم دست‌ها پیشنهاد می‌شود، برای حضور کمتر در تجمعات یکی از راه‌هایی که می توانید خرید کنید و در محیط‌های شلوغ حضور پیدا نکنید خریدهای اینترنتی می باشد. با این کار هم خریدهای شب عیدتان را تا حدی انجام می‌دهید هم از حضورتان در محیط‌های شلوغ جلوگیری می‌شود. استفاده از روش‌های آنلاین با فناوری دیجیتال به جای حضور فیزیکی یکی از بهترین راه‌هایی است که می‌تواند در این شرایط بسیار حساس راه‌گشا باشد.


ما سامانه دایرکتوری و فروشگاه اینترنتی شُکا را با استراتژی مشخص طراحی و به کار گرفته‌ایم و مجموعه‌ای را با فناوری کاملا دیجیتالی با کمک مرسوله‌های پستی ایران راه‌اندازی کرده‌ایم که نقطه تماس کاربران با تولید‌کنندگان ازطریقه این سامانه خواهد بود؛


با اجرای سیستم درب به درب محصولات، این امکان را برای شما دراین سامانه فراهم آورده‌ایم تا با خیال راحت محصولات با کیفیت و متنوع تولیدکنندگان ایرانی را به‌صورت تر‌و‌تازه از مبدا اصلی تولید از شهرهای مختلف در سامانه شکا انتخاب و خریداری نمائید و سفارش خود را درب‌منزل و یا محل کار تحویل بگیرید. هدف ما این است که همراه با تولید‌کنندگان و انتظارات کاربران حرکت کنیم.

قابل توجه کاربران محترم: کلیه شیرینجات و محصولات شُکا، دارای پروانه بهداشتی و ساخت از اداره نظارت بر مواد غذایی و بهداشتی بوده و در آزمایشگاه‌های اختصاصی کنترل موادغذایی با نیروهای متخصص و مجرب، تولید و بسته‌بندی شده و مستقیما از طریق واحد‌های تولیدی به کاربران گرامی عرضه می‌گردد. با اطمینان خاطر از محصولات تولیدی تولید‌کنندگان ایرانی لذت برده و طعم واقعی سلامت را احساس نمایید.

 

 

شُکا به‌صورت شبانه‌روزی سفارشات شما را دریافت و در اسرع وقت به شما ارسال می‌نماید.

 حمایت از تولید‌ داخلی و معرفی محصولات ایرانی با نشان ایرانی یکی از مهم‌ترین راه‌های رونق تولید ملی است 

 شُکا پل ارتباطی مطمئن تولید‌کننده و مصرف‌کننده ایرانی 

 روابط عمومی فروشگاه محصولات سنتی شُکا 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال نمایید:


        instagram  

با خبر شدن از جدیدترین محصولات با عضویت در خبرنامه

برای اطلاع از جشنواره تخفیفات شکا ، جدیدترین محصولات و طرح های ویژه فروش در خبرنامه فروشگاه شکا عضو شوید.

 حمایت از محصولات ایرانی
سال جهش تولید
هدف از تاسیس فروشگاه اینترنتی حذف واسطه ها و دلالان و کارکرد آن بصورت خدمات کاملا الکترنیکی در صنعت وب و فناوری دیجیتال و اطلاعات به تولیدکنندگان و کاربران و معرفی و فروش محصولات تولید‌کنندگان ایرانی است. ایجاد فرهنگ سازی و حمایت از تولید ملی در جهت یک حرکت جمعی ، اراده ملی و نهضتی همگانی از اهداف این مرکز می‌باشد. شعار ما هر جا قصد خرید داریم کالا و محصولات ایرانی را انتخاب کنیم .