شکا
Farsi | English | Russian | Arabic

شیرینی‌‌ های سنتی ایرانی حدود یک قرن در حال تولید و عرضه می باشند، با اختلاف چند سال کمتر یا چند سال بیشتر، اکثراً برای اولین‌ بار در ایران به تولید رسیده اند...


اگر با یک جستجو در لغت‌ نامه دهخدا دنبال واژه شیرینی یا قنادی باشید. تازه می‌فهمید این‌ها فقط یک واژه نیست بلکه هزاران داستان در پس و پیش دارد. که بعضی از این داستان‌ها که با شیرینی‌جات پیوند خورده‌اند جزو رسومات و ملزومات زندگی‌مان هستند.

ظرفیت‌های محصولات ایرانی (۱)
ظرفیت‌های محصولات ایرانی (۱)
 


مثلا ضروری بودن شیرینی‌جات در مراسم‌های مختلف مانند مراسم ازدواج. ولی در فرهنگ ما شیرینی‌ها پا را فرا‌تر گذاشته‌اند و حتی اسم برخی از مراسمات را بخود اختصاص داده‌اند. همه ما می‌دانیم هیچ ازدواجی بدون مراسم شیرینی خوران سر نمی‌گیرد. هنر شیرینی‌پزی، هنریست اصیل که تمام تار و پودش را می‌توان چشید و ذوق شیرینی پز را با زبان و دندان مزه مزه کرد، بعمق لذت یک خوراکی پی‌برد و گذشتن از چنین چیزی هرگز شدنی نیست. تنها علتش هم این است که آن را با هیچ‌چیزی در دنیا نمی‌توان عوض کرد.


منظور از شیرینی سنتی ایران، شیرینی‌هایی که در هر شهر کشور ایران تولید می‌شود و خاص آن شهر است چون اولین‌بار در آن منطقه  تولید شده، اگرچه ممکن است این روزها در شهرها و مناطق دیگر کشور اقدام به تهیه آن شده باشد. شیرینی به ماده غذایی اطلاق می‌شود که ماده اصلی آن شکر یا پودر قند یا قندهای مصنوعی باشد و در تعریف به قدری گسترده است که شکلات‌ها را هم در بر‌می‌گیرد. در اغلب شیرینی‌ها، آرد و تخم‌مرغ مواد اصلی علاوه بر ماده شیرین‌کننده به شمار می‌آید و به همین دلیل این گروه از غذاها می‌تواند به عنوان یک میان وعده مقوی کالری بدن را در طول روز تامین کند.


تاریخچه شیرینی پزی سنتی در ایران

تاریخچه شیرینی‌پزی در ایران معاصر قدمتی طولانی دارد. برخی از انواع مختلف شیرینی در شهرهای مختلف ایران که صدها سال است پخته می‌شوند عبارتند از:

خوزستان: انواع کلوچه‌های سنتی را با شیر و شکر می‌پزند که معمولا لایه‌های مختلف آن‌ها با خرما پر می‌شود. حلوا کنجدی و رنگینک خوزستانی هم با خرما، آرد تفت داده شده با کره یا روغن حیوانی و پودر دارچین مشهور است.


بوشهر: رنگینک خرما و شیرینی پا‌درازی مشهور است. 


یزد: استاد پخت قطاب، کیک یزدی، باقلوا، پشمک یزدی، حاجی بادام و … هستند.


کرمانشاه: شیرینی کاک، نان برنجی و نان خرمایی را به بهترین و خوش‌مزه‌ترین شکل ممکن درست می‌کنند. نان برنجی از جمله قدیمی‌ترین شیرینی‌ها در این منطقه است و قدمتی حداقل صدو پنجاه ساله دارد.


قم: سوهان قم شهرت جهانی دارد. حلوایی هم که قمی‌ها با آرد گندم، مالت، شکر و روغن درست می‌کنند و در زمان ناصرالدین شاه نام سوهان بر آن گذاشتند.


گیلان: رشته خوشکار، کلوچه فومن، نان پنجره‌ای و شیرینی کاکا کدو حلوایی مشهورترین شیرینی‌های گیلانی‌ها هستند.


اصفهان: شیرینی گز برخلاف تصور عموم که تصور می‌کنند ریشه اصفهانی دارد، شیرینی بومی استان چهار محال و بختیاری است و قدمتی چهار صد‌و پنجاه ساله دارد. یزدی‌ها، کرمانی‌ها و شیرازی‌ها هم گز را با انواع مغز درست می‌کنند.


لرستان: اهالی لرستان برساق (ورساق یا بسراق) و قطاب درست می‌کنند.


کرمان: کلمپه، نان چرخی، نان پر، قطاب کرمانی و حاجی بادوم هم از جمله مشهورترین شیرینی‌های کرمانی‌ها هستند.


ترکمن: بشمه یا بیشمه، تاتار چورک و قاتلما شیرینی‌های سنتی ترکمن‌ها هستند.


شیراز: کاک یا یوخه، تر حلوا، نان قندی، نان برنجی شیراز و شیرینی فسایی مشهورترین شیرینی‌های شیرازی هستند. مسقطی شیرازی هم مشهور است.


قزوین: باقلوای سه رنگ قزوینی، باقلوا گل رز قزوینی، شیرینی بهشتی، پادرازی، شیرینی نارگیلی، شیرینی نازک، شیرینی نان چرخی، قرابیه، شیرینی توت، گردویی پفکی، نان چای قزوینی، نان قندی و … از جمله مشهورترین شیرینی‌های قزوینی هستند.


تبریز: نوقا، لوز، قرابیه، اریس و رشته ختایی در تبریز بسیار مشهورند و شهرت جهانی دارند.


مراغه، ملایر، اراک: باسلوق یا همان راحت‌الحلقوم سوغات مراغه و ملایر و اراک است و با شیره انگور، نشاسته، مغز بادام یا مغز هستهٔ شیرین زردآلو و ادویه آن را آماده می‌کنند. جالب است بدانید راحت‌الحلقوم با همه راحتی‌اش در خوردن، روش تهیه دشواری دارد. فرآیند آماده کردن این شیرینی حدود سه ماه طول می‌کشد و در مراغه معمولا آن را اواسط آذرماه تهیه می‌کنند تا در حدود عید نوروز آماده مصرف شود.


تهران: از زمان‌های قدیم شیرینی‌‌خورهای حرفه‌ای بوده‌‌اند. شیرینی شکری، شیرینی گردویی.


ارومیه: حلوا و نقل‌های بیدمشکی ارومیه با انواع مغز و چاشنی‌های معطر شیرینی در مراسم عروسی، عید و آشتی‌کنان پای ثابت شیرینی‌خوری در آذربایجان غربی هستند.


استان البرز: در استان البرز مشهورترین شیرینی‌های محلی توتک و اگردک هستند.


خراسان جنوبی: در خراسان جنوبی، بیرجندی‌های استاد درست کردن شیرینی زنجبیلی هستند،


مشهد: شیرینی پا درازی و حلوای گل زرد نیشابوری را استادانه درست می‌کند


خراسان شمالی: با شکر پنیر و آبنبات به استقبال مهمانان خود می‌روند.


سیستان و بلوچستان: در سیستان و بلوچستان تجکی، لندو و قتلمه پخته می‌شود.


زنجان: نان چای و باقلوای زنجانی در زنجان بسیار محبوب هستند.


اراک: باسلوق، نان فطیر و نان قندی شیرینی‌های محبوب و سنتی اراکی‌ها هستند.


مازندران: شیرینی لطیفه محبوب‌ترین و مشهورترین شیرینی در شهرستان نکا استان مازندران است.


  مطلب ظرفیت‌های محصولات ایرانی (۲) " حتما بخوانید

ویژگی‌های مشترک شیرینی‌های سنتی ایران:

شیرینی‌های سنتی ایرانی حدود یک قرن است که تولید می‌شوند با اختلاف چند سال کمتر یا چند سال بیشتر، اکثراً برای اولین‌بار در ایران تولید شده‌اند و جزو میراث ناملموس کشور ایران هستند اگرچه ممکن است برخی، از کشورهای همسایه الگوبرداری شده باشند که با تغییراتی بومی‌سازی شده‌اند.


مواد اولیه شیرینی‌ها متفاوت است و از مواد غنی و با‌ارزش غذایی بالا تهیه می‌شوند مثل نشاسته، انگبین، جوانه گندم، آرد جوانه گندم، سفیده تخم مرغ، میوه‌های مغذی از قبیل خرما، انگور و مغزهای پسته، بادام، گردو، فندق و...


ظرفیت‌های محصولات ایرانی (۱)
ظرفیت‌های محصولات ایرانی (۱)
 


نحوه نام‌گذاری هر شیرینی متفاوت و بسیار جالب است:

- نام‌گذاری بر اساس نام منطقه‌ای که این شیرینی از آن‌جا الگوبرداری شده است مثل مسقطی که چون اولین‌بار از بندر مسقط کشور عمان وارد ایران شده، به‌نام مسقطی خوانده می‌شود.


- نام‌گذاری براساس ماده اولیه خاص هر محصول مثل گز؛ ماده اصلی در تهیه شیرینی گز، گز انگبین می‌باشد که شبیه عسل توسط حشره‌ای تولید می‌شود که از شهد بوته گز می‌مکد.


- نام‌گذاری بر اساس خاصیت شیرینی مثل سوهان؛ چون این نوع شیرینی در صورتی‌که بعد از خوردن غذا به عنوان دسر استفاده شود مثل سوهان غذا را می‌برد و به هضم سریع غذا کمک می‌کند.


- نام‌گذاری براساس ویژگی ظاهری مثل راحت‌الحلقوم؛ که چون حالت ژله‌ای مانند دارد و در دهان سر خورده و نیاز چندانی به‌جویدن ندارد، راحت‌الحلقوم نامیده می‌شود.


- نام‌گذاری براساس شکل ظاهری شیرینی مثل پشمک؛ که ظاهر سنتی آن که شبیه پشم زده شده است یا شیرینی لوز چون به شکل لوزی بریده می‌شود، به این نام‌ها خوانده می‌شوند. نام‌گذاری براساس گویش‌های محلی مثل کلمپه، قووتو، لوکوم و ...


متنوع بودن شیرینی‌های سنتی

شیرینی‌های سنتی هر شهر متنوع می‌باشند و مطابق نیاز و به‌منظور استفاده در روزهای خاص یا مراسم‌های ویژه تولید می‌شوند. مثلاً برخی شیرینی‌ها مخصوص مراسم جشن و شادی، برخی مخصوص مراسم سوگواری، عید نوروز، ماه رمضان و... می‌باشند. جالب است که بدانید در کرمان، شیرینی قاووت را جهت پذیرایی از مهمانان زنی که تازه زایمان کرده باشد، به کار می‌برند یا در شیراز کلوچه و مسقطی بیشتر در مراسم ترحیم کاربرد دارد، یا شیرینی رشته خٌشکار در گیلان در ماه رمضان مصرف می‌شود.


خاص بودن در تهیه شیرینی‌های سنتی

طرز تهیه این شیرینی‌ها در نگاه اول شاید ساده باشد اما هر یک پرداخت‌ها، قلق خاص و سختی‌هایی دارد که همین ویژگی‌ها باعث شده حتی با وجود اقبال جهانی به برخی از این شیرینی‌ها اما کمتر در کشورهای دیگر مشابه شیرینی‌های سنتی ایران تولید می‌شود.


خواص بی‌نظیر شیرینی‌های سنتی

با وجود خواص بی‌نظیر شیرینی‌های سنتی ایران، مضراتی نمی‌توان برای آن‌ها یافت چرا که میزان شکر و روغن به‌کار رفته در آن‌ها اندک و شکر با دیگر فرآورده‌های طبیعی مثل شیره خرما، شیره انگور یا انگبین و عسل و روغن با کره یا روغن حیوانی جای‌گزین شده‌اند و لذا برای تمامی گروه‌های سنی مناسب و قابل استفاده‌ می‌باشد.


البته به‌علت کالری خوبی که شیرینی‌های سنتی دارند باید در مصرف آن‌ها دقت کرده و با توجه به‌میزان کالری مجاز در هر رژیم غذایی، میزان مصرف مناسب آن‌ها را درنظر گرفت.


فرهنگ‌سازی در شناخت شیرینی‌های سنتی

شیرینی‌های سنتی هر منطقه مانند هر هنر دیگری بازتاب فرهنگ و اندیشه مردمان آن منطقه است لذا اگر بخواهیم رمز مانایی، پایداری و جاودانگی این آثار هنری را خلاصه‌وار برشماریم؛ سازگار و بسیار مفید برای بدن انسان، قابل استفاده در مراسم‌ها و زمان‌های مختلف، تولید مواد اولیه آن‌ها در داخل کشور، تنوع در تولید متناسب با شرایط آب و هوایی و موارد بسیار دیگر را می‌توان بیان کرد.


ظرفیت‌های محصولات ایرانی (۱)
ظرفیت‌های محصولات ایرانی (۱)
 


تولیدکننده را شما به‌چشم یک رزمنده نگاه کنید.  ( مقام معظم رهبری)

تولیدکنندگان می‌توانند با ثبت‌نام در سامانه دایرکتوری و فروشگاه اینترنتی  شکا علاوه بر تبلیغات مداوم در سایت‌های معتبر و... ، رتبه‌بندی (سئو) رتبه اول گوگل، برند و محصولات خود را جهانی کنند و از امکانات موجود در این سامانه کمال استفاده را تمایند. در این سامانه محصولات با‌کیفیت خود را با تصاویر جذاب و با کیفیت به‌کاربران خود به اشتراک بگذارید و شفافیت در انتخاب، اولین خرید و تجربه کاربران‌تان را از یک سامانه دایرکتوری و فروشگاه اینترنتی برای آن‌ها فراهم آورند.

شکا نظرات، پیشنهادات و انتقادات سازنده شما را صمیمانه ارج نهاده و به آن به‌عنوان مرجعی مهم و قابل اعتماد می‌نگرد. بهبود امور و داشتن جامعه‌ای سالم آرزوی ما و نظرات شما یاریگر ما در ارائه‌ی هر چه بهتر خدمات است از این‌رو مشتاقانه منتظر ارسال ایده‌ها، پیشنهادات شما هستیم. 

 

 

 حمایت از تولید‌ داخلی و معرفی محصولات ایرانی با نشان ایرانی یکی از مهم‌ترین راه‌های رونق تولید ملی است 

 فروشگاه اینترنتی شکا پل ارتباطی مطمئن تولید‌کننده و مصرف‌کننده ایرانی 

 روابط عمومی سایت جامع فروشگاهی شکا 

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال نمایید:


        instagram  

با خبر شدن از جدیدترین محصولات با عضویت در خبرنامه

برای اطلاع از جشنواره تخفیفات شکا ، جدیدترین محصولات و طرح های ویژه فروش در خبرنامه فروشگاه شکا عضو شوید.

 حمایت از محصولات ایرانی
سال رونق تولید
هدف از تاسیس فروشگاه اینترنتی حذف واسطه ها و دلالان و کارکرد آن بصورت خدمات کاملا الکترنیکی در صنعت وب و فناوری دیجیتال و اطلاعات به تولیدکنندگان و کاربران و معرفی و فروش محصولات تولید‌کنندگان ایرانی است. ایجاد فرهنگ سازی و حمایت از تولید ملی در جهت یک حرکت جمعی ، اراده ملی و نهضتی همگانی از اهداف این مرکز می‌باشد. شعار ما هر جا قصد خرید داریم کالا و محصولات ایرانی را انتخاب کنیم .