شکا
Farsi | English | Russian | Arabic

پروفسور علی کرمی ، استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی ، متخصص بیوتکنولوژی پزشکی و فوق‌ تخصص مهندسی ژنتیک در مصاحبه ای که درباره تراریخته انجام داده‌اند...


محصولات تراریخته، اصطلاحاً به‌ محصولاتی گفته می‌شود که با دستکاری ژنتیکی (به کلمه اختصاری GMO)، از حالت عادی خارج شده‌اند، برای مثال انتقال ژن یک حیوان مقاوم به سرما، به‌‌میوه گوجه‌ فرنگی، تحت شرایطی سبب مقاومت گوجه دستکاری شده (تراریخته) نسبت به‌سرما خواهد شد یا انتقال یک ژن مقاوم نسبت به‌ سم، یا انواع ژنهایی که خواص بی‌شمار دیگری را منتقل می‌کنند.

دستکاری ژنتیکی یا تراریخته + فیلم
دستکاری ژنتیکی یا تراریخته + فیلم
 


اخیرا برخی افراد چه در سخنان خود و چه در رسانه‌ها اعلام می‌کنند هیچگونه محصول تراریخته‌ای در سفره غذایی مردم ایران وجود ندارد! این نشان می‌دهد یا این افراد اطلاعات کافی ندارند یا با انکار، قصد پاک کردن صورت مسئله را جهت پیشگیری از استمرار مطالبات مردمی در این مورد دارند بنابراین لازم دیده شده مطلب زیر خدمت مردم و آگاهی این افراد نوشته شود.


 مطلب از محصولات تراریخته چه می‌دانید؟ " حتما بخوانید


هم‌اکنون برخی از محصولات غذایی موجود در بازار کشورمان "تراریخته" است اما به‌دلیل عدم درج اطلاعات تراریختگی بر روی برچسب این محصولات (عدم اجرای قانون برچسب‌گذاری) مصرف‌کنندگان امکان تشخیص این محصولات را ندارند.پروفسور علی کرمی، استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی، متخصص بیوتکنولوژی پزشکی و فوق‌تخصص مهندسی ژنتیک در مصاحبه‌ای که چند ماه گذشته در برنامه تلویزیونی تب‌تاب در شبکه سوم سیما انجام داده‌اند به بررسی محصولات غذایی تراریخته موجود در بازار کشورمان پرداخته است؛ لطفا گزیده‌های انتخاب شده را مشاهده نمایید.


دستکاری ژنتیکی یا تراریخته

دانلود کلیپ تراریخته بخش یک از آپارت 


دستکاری ژنتیکی یا تراریخته

دانلود کلیپ تراریخته بخش دوم از آپارت


شکا یک سامانه دایرکتوری و فروشگاه اینترنتی است که عرضه محصولات با کیفیت ایرانی در زمینه‌‌های شیرینیهای سنتی، چای طبیعی و ارگانیک، زعفران، عسل طبیعی و ارگانیک، فرآورده‌های کنجدی و خرمایی، محصولات گیاهی و بدون‌ قند بصورت تخصصی در جهت خرید مستقیم کاربران فعالیت می‌کند و هدفش حمایت از تولید‌کنندگان و محصولات ایرانی همچنین آشنایی کاربران از تولیدات ایرانی است.

 

 

 حمایت از تولید‌ داخلی و معرفی محصولات ایرانی با نشان ایرانی یکی از مهم‌ترین راه‌های رونق تولید ملی است 

 فروشگاه اینترنتی شکا پل ارتباطی مطمئن تولید‌کننده و مصرف‌کننده ایرانی 

 روابط عمومی سایت جامع فروشگاهی شکا 

  

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال نمایید:


        instagram  

با خبر شدن از جدیدترین محصولات با عضویت در خبرنامه

برای اطلاع از جشنواره تخفیفات شکا ، جدیدترین محصولات و طرح های ویژه فروش در خبرنامه فروشگاه شکا عضو شوید.

 حمایت از محصولات ایرانی
سال جهش تولید
هدف از تاسیس فروشگاه اینترنتی حذف واسطه ها و دلالان و کارکرد آن بصورت خدمات کاملا الکترنیکی در صنعت وب و فناوری دیجیتال و اطلاعات به تولیدکنندگان و کاربران و معرفی و فروش محصولات تولید‌کنندگان ایرانی است. ایجاد فرهنگ سازی و حمایت از تولید ملی در جهت یک حرکت جمعی ، اراده ملی و نهضتی همگانی از اهداف این مرکز می‌باشد. شعار ما هر جا قصد خرید داریم کالا و محصولات ایرانی را انتخاب کنیم .