شکا

اسپری یا افشانه زعفران را می‌توان به صورت مستقیم در تزئین غذا مورد استفاده قرارداد. اسپری زعفران صرفه‌جویی در استفاده از زعفران را امکان پذیر ساخته...


ساخت اسپری زعفران (افشانه) در بسیاری از شرکتهای تولید‌کننده آن بصورت عمده تولید می‌شود که می‌توان مرغوبترین آن را با نازلترین قیمت خریداری نمود. اسپری یا افشانه زعفران یکی از گونه‌های زعفران می‌باشد که به شکل اسپری درآمده است تا استفاده از آن آسان باشد.


افشانه‌ خوراکی اصلاح الگوی مصرف
افشانه‌ خوراکی اصلاح الگوی مصرف
 


اسپری یا افشانه زعفران را می‌توان بصورت‌ مستقیم در تزئین غذا مورد استفاده قرارداد. اسپری زعفران صرفه‌جویی در استفاده از زعفران را امکانپذیر ساخته و باعث شده تا افراد زیادی طرفدار اسپری زعفران شوند.


مشخصات فنی افشانه زعفران

افشانه زعفران دارای مشخصات فنی خاص و جدیدی است که همین مسائل باعث‌شده بعنوان یک اختراع جهانی مطرح شود داخل افشانه پاکتی قرار داده‌شده که مایع زعفران از طریق والو به درون پاکت ریخته‌شده و از طرفی گاز پیشرانه پشت پاکت، تزریق می‌شود بصورتی که گاز هیچگونه تماسی با مایع زعفران ندارد و به محض فشار دادن دکمه افشانه، فشار گاز پیشرانه باعث می‌شود که مایع زعفران به‌بیرون پاشش داشته باشد.


محتوای این قوطی دارای ماندگاری بالایی است، بگونه‌ای که در این مدت کیفیت و خواص خود را حفظ می‌کند. ماده اصلی استفاده شده در این محصول زعفران درجه‌یک می‌باشد که ابتدا در آزمایشگاه تخصصی بررسی می‌گردد و درصورت تایید جهت استفاده به‌واحد تولید ارسال می‌گردد.


مشخصات ترکیبی افشانه زعفران

اسپری یا افشانه زعفران از ترکیب آب صد در‌صد آشامیدنی و زعفران درجه‌ یک تولید می‌گردد به‌‌این‌صورت که ابتدا آب توسط دستگاه RO تصفیه و پس از جداسازی ناخالصی آن با اشعه‌ی UV استریل می‌گردد. دمای آب توسط بخار داغ تا حد معینی افزایش داده می‌شود و سپس آب‌داغ با مقدار مشخصی از زعفرانی که قبلا با استفاده از فناوری‌ نانو پودر شده است و توسط دستگاه مکش به‌تانکر دم‌کشی اضافه‌شده ترکیب می‌شود.


بعد از مخلوط شدن آب و زعفران محلول به‌منظور دم‌کشی و دریافت عطر و رنگ طبیعی زعفران به‌مدت ۵ ساعت به‌همان حالت باقی می‌ماند. مایع دم کشیده‌شده پاستوریزه‌شده و وارد پمپهای تزریق می‌شود.


مراحل تزریق مایع زعفران

لازم بذکر است تمام این مراحل در خلاء کامل و بدون هیچگونه ورود و خروج هوا صورت می‌گیرد پس از تزریق مایع زعفران به کیسه‌ی آلومینیومی داخل قوطی اسپری زعفران گاز نیتروژن به‌منظور فعال‌سازی عمل اسپری به‌فضای بین کیسه و جداره‌ی قوطی اضافه می‌گردد.


این گاز به‌هیچ‌ عنوان با مایع زعفران داخل قوطی اسپری در تماس نیست و هیچگاه از قوطی خارج نمی‌گردد فقط با فشاری که به‌کیسه‌ی داخل قوطی می‌آورد کمک می‌کند که مایع زعفران تا آخرین قطره بیرون بیاید.


ماندگاری مایع زعفران در افشانه

از علل‌ کاهش ماندگاری مایع زعفران نور و هوا می‌باشد بنابراین طراحی افشانه یا اسپری زعفران بگونه‌ای است که این عوامل از مایع زعفران درون افشانه، بدور است. از طرفی مایع زعفران باید از هرگونه میکروب به‌دور باشد، که این نوع بسته‌بندی شرایط را برای عدم‌ ورود میکروب به‌مایع زعفران فراهم می‌کند. همین امر باعث‌شده عطر، طعم و رنگ زعفران بخوبی در محصول افشانه زعفران زرافشان یا زرشاد حس شود و باعث رضایت کاربران شود.


اسپری زعفران مرغوب عاری از هرگونه مواد نگهدارنده و شیمیایی می‌باشد و مورد استفاده بسیاری از آشپزها قرارمی‌گیرد. همچنین مکانهایی که زعفران در آن‌ها بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌توانند اسپری زعفران را بصورت عمده خریداری نمایند که دارای قیمت با صرفه‌ای برای شما می‌باشد.


افشانه‌ خوراکی اصلاح الگوی مصرف
افشانه‌ خوراکی اصلاح الگوی مصرف
 


ویژگی اسپری زعفران مرغوب

اسپریهای زعفران مانند هر محصول دیگری دارای ویژگیهای منحصربفردی می‌باشند. از جمله پرکاربرد‌ترین ویژگیهای اسپری زعفران عبارتند از: سهولت در استفاده، بدون هیچگونه مواد‌ افزودنی و نگهدارنده، بسته‌بندی زیبا و شیک، سهولت حمل و نقل، تولید شده از خالصترین نوع زعفران، عطر و طعم طبیعی و بسیاری از ویژگیهای دیگر که موجب محبوبیت اسپری زعفران مرغوب در بین مردم شده است.


دیگر افشانه‌های خوراکی یا که تولید شده‌اند عبارتند از: افشانه روغن زیتون، افشانه روغن کنجد، افشانه روغن کانولا، افشانه روغن هسته انگور، افشانه روغن سرخ کردنی، افشانه روغن با طعم کره و ...

برخی ازمزایای استفاده از افشانه‌های روغن خوراکی

روغن داخل افشانه همیشه در محیط کاملا بسته‌ای نگهداری می‌شود، تحت کنترل قرار گرفتن میزان مصرف روغن خوراکی. (بهینه‌سازی مصرف روغن)، سهولت استفاده از روغن برای کاربران. (کارایی‌بهتر)، جلوگیری از تغییرات فیزیک و شیمیایی روغن. (باتوجه به‌ نوع بسته‌بندی)، افزایش سطح سلامتی افراد و به‌طبع آن ارتقاء سلامت جامعه، کاهش حداقل چهل درصد بیماریهای ناشی از مصرف بی‌رویه روغن (درصورت جایگزینی این روش‌ مصرف، برای روغن)، کاهش هزینه دولت و مردم بواسطه حذف هزینه‌های کاهش بیماریهای ناشی از مصرف بی‌رویه روغن است.


این محصول قابل استفاده در طبخ و تزیین انواع غذا از جمله برنج، سالاد و دسرها و شیرینیها می‌باشد. از مهمترین نتایج ایجاد محصول افشانه روغن ارتقاء شاخصهای سلامت و بهداشت برای کاربران می‌باشد.


 زرافشان   زرشاد گلچم    


شکا یک سامانه دایرکتوری و فروشگاه اینترنتی است که با افتخار محصولات تولیدکنندگان ایرانی سراسر کشور را بدون واسطه ارائه می‌نماید. کاربران این فروشگاه می‌توانند محصولات مورد نظر خود را تر و تازه با خرید مستقیم از خود تولیدکننده سفارش دهند و درب منزل یا محل کار خود تحویل بگیرند.

شُکا نظرات، پیشنهادات و انتقادات سازنده شما را صمیمانه ارج نهاده و به آن بعنوان مرجعی مهم و قابل اعتماد می‌نگرد. بهبود امور و داشتن جامعه‌ای سالم آرزوی ما و نظرات شما یاریگر ما در ارائه‌ی هر چه بهتر خدمات است از این‌رو مشتاقانه منتظر ارسال ایده‌ها، پیشنهادات شما عزیزان هستیم. کلیه کاربران محترم سایت می‌توانند نظرات خود را از روند فروش, پاسخگویی, کیفیت محصول و... با شُکا در میان بگذارند.


 

حمایت از تولید‌ داخلی و معرفی محصولات ایرانی با نشان ایرانی یکی از مهمترین راههای رونق تولید ملی است 

شکا همراه با تولید‌کنندگان و همگام با کاربران در حمایت از رونق تولید و محصولات ایرانی 

 روابط عمومی سایت جامع فروشگاهی شکا 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال نمایید:


        instagram  

با خبر شدن از جدیدترین محصولات با عضویت در خبرنامه

برای اطلاع از جشنواره تخفیفات شکا ، جدیدترین محصولات و طرح های ویژه فروش در خبرنامه فروشگاه شکا عضو شوید.

 حمایت از محصولات ایرانی
سال جهش تولید
هدف از تاسیس فروشگاه اینترنتی حذف واسطه ها و دلالان و کارکرد آن بصورت خدمات کاملا الکترنیکی در صنعت وب و فناوری دیجیتال و اطلاعات به تولیدکنندگان و کاربران و معرفی و فروش محصولات تولید‌کنندگان ایرانی است. ایجاد فرهنگ سازی و حمایت از تولید ملی در جهت یک حرکت جمعی ، اراده ملی و نهضتی همگانی از اهداف این مرکز می‌باشد. شعار ما هر جا قصد خرید داریم کالا و محصولات ایرانی را انتخاب کنیم .