شکا
Farsi | English | Russian | Arabic

اسپری یا افشانه زعفران را می‌توان به صورت مستقیم در تزئین غذا مورد استفاده قرارداد. اسپری زعفران صرفه‌جویی در استفاده از زعفران را امکان پذیر ساخته...


ساخت اسپری زعفران (افشانه) در بسیاری از شرکت‌های تولید‌کننده آن بصورت عمده تولید می‌شود که می‌توان مرغوب‌ترین آن را با نازلترین قیمت خریداری نمود. اسپری یا افشانه زعفران یکی از گونه‌های زعفران می‌باشد که بصورت اسپری درآمده است تا استفاده از آن آسان باشد.


افشانه‌ خوراکی اصلاح الگوی مصرف
افشانه‌ خوراکی اصلاح الگوی مصرف
 


اسپری یا افشانه زعفران را می‌توان بصورت‌ مستقیم در تزئین غذا مورد استفاده قرارداد. اسپری زعفران صرفه‌جویی در استفاده از زعفران را امکان‌پذیر ساخته و باعث شده تا افراد زیادی طرفدار اسپری زعفران شوند.


مشخصات فنی افشانه زعفران

افشانه زعفران دارای مشخصات فنی خاص و جدیدی است که همین مسائل باعث‌شده به عنوان یک اختراع جهانی مطرح شود داخل افشانه پاکتی قرار داده‌شده که مایع زعفران از طریق والو به‌ درون پاکت ریخته‌شده و از طرفی گاز پیشرانه پشت پاکت، تزریق می‌شود بصورتی که گاز هیچ‌گونه تماسی با مایع زعفران ندارد و به‌محض فشار دادن دکمه افشانه، فشار گاز پیشرانه باعث می‌شود که مایع زعفران به‌بیرون پاشش داشته باشد.


محتوی این قوطی دارای ماندگاری بالایی است، به‌ گونه‌ای که در این مدت کیفیت و خواص خود را حفظ می‌کند. ماده اصلی استفاده شده در این محصول زعفران درجه‌یک می‌باشد که ابتدا در آزمایشگاه تخصصی بررسی می‌گردد و درصورت تایید جهت استفاده به واحد تولید ارسال می‌گردد.


مشخصات ترکیبی افشانه زعفران

اسپری یا افشانه زعفران از ترکیب آب ۱۰۰٪ آشامیدنی و زعفران درجه‌ یک تولید می‌گردد به‌ اینصورت که ابتدا آب توسط دستگاه RO تصفیه و پس از جداسازی ناخالصی آن با اشعه‌ی UV استریل می‌گردد. دمای آب توسط بخار داغ تا حد معینی افزایش داده می‌شود و سپس آب‌داغ با مقدار مشخصی از زعفرانی که قبلا با استفاده از فناوری‌نانو پودر شده است و توسط دستگاه مکش به‌تانکر دم‌کشی اضافه‌شده ترکیب می‌شود.


بعد از مخلوط شدن آب و زعفران محلول به منظور دم‌کشی و دریافت عطر و رنگ طبیعی زعفران به مدت ۵ ساعت به همان حالت باقی می‌ماند. مایع دم کشیده‌شده پاستوریزه‌شده و وارد پمپ‌های تزریق می‌شود.


مراحل تزریق مایع زعفران

لازم به‌ذکر است تمام این مراحل در خلاء کامل و بدون هیچ‌گونه ورود و خروج هوا صورت می‌گیرد پس از تزریق مایع زعفران به کیسه‌ی آلومینیومی داخل قوطی اسپری زعفران گاز نیتروژن به‌منظور فعالسازی عمل اسپری به‌فضای بین کیسه و جداره‌ی قوطی اضافه می‌گردد.


این گاز به‌ هیچ‌ عنوان با مایع زعفران داخل قوطی اسپری در تماس نیست و هیچ‌گاه از قوطی خارج نمی‌گردد فقط با فشاری که به‌کیسه‌ی داخل قوطی می‌آورد کمک می‌کند که مایع زعفران تا آخرین قطره بیرون بیاید.


ماندگاری مایع زعفران در افشانه

از علل‌ کاهش ماندگاری مایع زعفران نور و هوا می‌باشد بنابراین طراحی افشانه یا اسپری زعفران به‌گونه‌ای است که این عوامل از مایع زعفران درون افشانه، به‌دور است. از طرفی مایع زعفران بایستی از هرگونه میکروب به‌دور باشد، که این نوع بسته‌بندی شرایط را برای عدم‌ورود میکروب به‌ مایع زعفران فراهم می‌کند. همین امر باعث‌شده عطر، طعم و رنگ زعفران به‌خوبی در محصول افشانه زعفران زرافشان یا زرشاد حس شود و باعث رضایت مصرف‌کنندگان شود.


اسپری زعفران مرغوب عاری از هرگونه مواد نگه دارنده و شیمیایی می‌باشد و مورد استفاده بسیاری از آشپزها قرارمی‌گیرد. همچنین مکان‌هایی که زعفران در آنها بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌توانند اسپری زعفران را بصورت عمده خریداری نمایند که دارای قیمت باصرفه‌ای می‌باشد.


افشانه‌ خوراکی اصلاح الگوی مصرف
افشانه‌ خوراکی اصلاح الگوی مصرف
 


ویژگی اسپری زعفران مرغوب

اسپری‌های زعفران مانند هر محصول دیگری دارای ویژگی‌های منحصربفردی می‌باشند. از جمله پرکاربرد‌ترین ویژگی‌های اسپری زعفران عبارتند از: سهولت در استفاده، بدون هیچ‌گونه مواد افزودنی و نگه‌دارنده، بسته‌بندی زیبا و شیک، سهولت حمل و نقل، تولید شده از خالص‌ترین نوع زعفران، عطر و طعم طبیعی و بسیاری از ویژگی‌های دیگر که موجب محبوبیت اسپری زعفران مرغوب در بین مردم شده است.


دیگر افشانه‌های خوراکی یا که تولید شده‌اند عبارتند از: افشانه روغن زیتون، افشانه روغن کنجد، افشانه روغن کانولا، افشانه روغن هسته انگور، افشانه روغن سرخ کردنی، افشانه روغن با طعم کره و ...

برخی ازمزایای استفاده از افشانه‌های روغن خوراکی

روغن داخل افشانه همیشه در محیط کاملا بسته‌ای نگهداری می‌شود، تحت کنترل قرار گرفتن میزان مصرف روغن خوراکی. (بهینه‌سازی مصرف روغن)، سهولت استفاده از روغن برای مصرف‌کننده. (کارایی‌بهتر)، جلوگیری از تغییرات فیزیک وشیمیایی روغن. (باتوجه به‌ نوع بسته‌بندی)، افزایش سطح سلامتی افراد و به‌طبع آن ارتقاء سلامت جامعه، کاهش حداقل ۴۰% بیماری‌های ناشی از مصرف بی‌رویه روغن (درصورت جایگزینی این روش‌مصرف، برای روغن)، کاهش هزینه دولت و مردم به واسطه حذف هزینه‌های کاهش بیماری‌های ناشی از مصرف بی‌رویه روغن است.


این محصول قابل استفاده در طبخ و تزیین انواع غذا از جمله برنج، سالاد و دسرها و شیرینی‌ها می‌باشد. از مهم‌ترین نتایج ایجاد محصول افشانه روغن ارتقاء شاخص‌های سلامت و بهداشت برای مصرف‌کنندگان می‌باشد.


 زرافشان   زرشاد گلچم    


شکا یک فروشگاه دایرکتوری اینترنتی است که با افتخار محصولات تولیدکنندگان ایرانی سراسر کشور ایران را بدون واسطه ارائه می‌نماید. کاربران این فروشگاه می‌توانند محصولات مورد نظر خود را تر و تازه با خرید مستقیم از خود تولیدکننده سفارش دهند و درب منزل یا محل کار خود تحویل بگیرند.

 

حمایت از تولید‌ داخلی و معرفی محصولات ایرانی با نشان ایرانی یکی از مهم‌ترین راه‌های رونق تولید ملی است 

شکا همراه با تولید‌کنندگان و همگام با کاربران در حمایت از رونق تولید و محصولات ایرانی 

 روابط عمومی سایت جامع فروشگاهی شکا 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال نمایید:


        instagram  

با خبر شدن از جدیدترین محصولات با عضویت در خبرنامه

برای اطلاع از جشنواره تخفیفات شکا ، جدیدترین محصولات و طرح های ویژه فروش در خبرنامه فروشگاه شکا عضو شوید.

 حمایت از محصولات ایرانی
سال رونق تولید
هدف از تاسیس فروشگاه اینترنتی حذف واسطه ها و دلالان و کارکرد آن بصورت خدمات کاملا الکترنیکی در صنعت وب و فناوری دیجیتال و اطلاعات به تولیدکنندگان و کاربران و معرفی و فروش محصولات تولید‌کنندگان ایرانی است. ایجاد فرهنگ سازی و حمایت از تولید ملی در جهت یک حرکت جمعی ، اراده ملی و نهضتی همگانی از اهداف این مرکز می‌باشد. شعار ما هر جا قصد خرید داریم کالا و محصولات ایرانی را انتخاب کنیم .